توصیه خاتمی برای ماندن حجتی در کابینه

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: رفتن حجتی از وزارت کشاورزی عملا وعده‌هایی که ما در سخنرانی‌هایمان برای کشاورزان در حمایت از دولت روحانی داده‌ایم را نیمه تمام می‌گذارد و این یک زنگ خطر برای دولت جدید است.

به گزارش امیدنامه به نقل از ایلنا،محمد صادق حسنی  با بیان اینکه بسیاری از کشاورزان در انتخابات گذشته ریاست جمهوری به حسن روحانی رای دادند گفت: در دوران انتخابات به روستا‌ها و شهرهایی که مردم آن اکثرا کشاورز هستند رفتم و در حمایت از دولت و دکتر روحانی سخرانی کردم. اکثر آن‌ها از برنامه‌های دولت در حوزه کشاورزی راضی بودند. 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خدا را شاکرم که برنامه‌های دولت چه آن‌ها که عملی شده و چه آن‌ها که در دستور کار و در برنامه آقای حجتی است دست ما را برای دفاع از دولت در پیشگاه کشاورزان باز گذاشت. 

حسنی جوریابی همچنین با اشاره به برنامه‌های حجتی در دوران تصدی وزارت کشاورزی گفت: بنده از کسانی بودم که در مواردی وزیر کشاروزی را به تندی مورد نقد قرار می‌دادم اما ایشان همواره از نقد‌ها استقبال کرده و در راستای بهبود وضعیت تلاش کرد. امروز تعامل خوبی از سوی این وزارت خانه با مجلس بر قرار است. 

عضو کمیسیون کشاورزی گفت: حیف است وزیری مانند حجتی از کابینه بیرون برود یا در سمت دیگری جز وزیر کشاورزی خدمت کند. حتی در درون کابینه هم به نظر من تخصص و توان ایشان در حوزه کشاورزی است و توان ایشان باید در همین جایگاه مورد استفاده قرار گیرد. کنار گذاشتن ایشان از وزارت جهاد کشاورزی ظلم بزرگی به دولت و مردم است. 

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید گفت: از نظر من بسیاری از کشاورزانی که به روحانی رای دادند به خاطر مدیریت توانمند حجتی در وزارت کشاورزی بود. 

او تاکید کرد: رفتن حجتی از وزارت کشاورزی عملا وعده‌هایی که ما در سخنرانی‌هایمان برای کشاورزان در حمایت از دولت روحانی داده‌ایم را نیمه تمام می‌گذارد و این یک زنگ خطر برای دولت جدید است. 

حسنی همچنین در پایان گفت: تا آنجا که بنده اطلاع دارم رئیس دولت اصلاحات خاتمی توصیه کرده‌اند که وزرای اصلاح‌طلب در کابینه بمانند و ما نیز قطعا از تصمیم ایشان پیروی می‌کنیم.

افزودن نظر جدید