توزیع شب نامه هسته ای در قم

شب نامه‌ای در حاشیه راهپیمایی سالگرد قیام خونین مردم قم در 15 خرداد 42 در اطراف حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) با عنوان «توقف نامه، چه داده ایم و چه گرفته ایم» توزیع شد.

به گزارش امید به نقل از ایرنا، این شب نامه که در آن به تیم مذاکره کننده حمله شده است، بدون محدودیت و واکنش مسئولان توزیع شد.

مشخص نیست چه فرد یا افرادی در پشت این شب نامه قرار دارند، اما متن آن، حاوی یک نظرسنجی است که از مخاطبان خواسته است تا پاسخ «بله» یا «خیر» به پرسش «آیا به نظر شما در توافق ژنو از منافع ملی ایران حراست شده است؟» را به سامانه 30007461400000 ارسال کنند.

شب نامه با طرح این پرسش آغاز شده است که «آیا حمایت رهبری از تیم مذاکره کننده دولت، به معنای رضایت ایشان از توافق ژنو است؟»، سپس پاسخ داده است: حمایت عمومی رهبری از همه دولت ها بوده است.

شب نامه توزیع شده در حاشیه راهپیمایی سالگرد قیام 15 خرداد قم اضافه کرده است: تشکر رهبری خطاب به دولت در بحث هسته ای نیز مطلق نیست.

در این شبنامه که در دو صفحه تهیه شده است با برشمردن تعهدات ایران و طرف مقابل، از واگذاری 27 امتیاز ارزشمند، در قبال دریافت 10 الی 12 امتیاز که به گفته شب نامه نویسان «بعضا کم ارزش» و یا «به نفع خود غربی ها» خواهد بود، سخن گفته است.

جزییات مذاکرات ایران و گروه کشورهای 1+5 تا زمان دست یابی به نتیجه نهایی محرمانه است و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در این باره گفته است که حتی اگر استیضاح و برکنار شوم، جزییات را اعلام نخواهم کرد. زیرا جزییات مذاکراتی روی آنتن می رود که قرار نیست به نتیجه برسد.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رییس مجلس شورای اسلامی نیز در باره محرمانه ماندن مذاکرات تاکید کرده است که مذاکرات تا حصول نتیجه باید محرمانه باشد و پس از توافق، جزییات آن به مردم اعلام می شود.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید