عضو بنیاد باران در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری-تحلیلی امید:

تفکر اصولگرایی مشکلات اقتصادی را بوجود آورد

عضو بنیاد باران یکی از عمده‌ترین ضعف های اقتصادی دولت فعلی را ارائه نکردن برنامه مشخص اقتصادی و نوع تفکر اصولگرایی عنوان کرد.

جمشید انصاری در گفت‌وگو با پایگاه خبری-تحلیلی امید در تحلیل دستاوردهای اقتصادی دولت احمدی نژاد گفت: برنامه‌هایی مانند هدفمند کردن یارانه ها و پرداخت مستقیم و نقدی آن و برنامه‌هایی از این دست در این دولت، اعلام شد اما از نظر اجرایی تفاوت زیادی با هدف اصلی داشت یعنی در اکثر موارد شاهد نقض غرض در اجرای برنامه‌ها بودیم و برنامه‌ها با آن هدفی که باید اجرا می شد، اجرا نشد.

وی افزود:در زمینه اقتصادی دولت کارهای زیادی می توانست انجام دهد ولی به نظرم اقداماتی که می توانست و یا لازم بود را انجام نداد.

نماینده اصلاح طلب مجلس هشتم همچنین در خصوص علت مشکلات اقتصادی به وجود آمده در کشور تصریح کرد: اینکه گفته می شود، مشکلات اقتصادی ما ناشی از تحریم است، حرف درستی نیست. شاید بخشی از آن مربوط به تحریم‌ها باشد اما اساسا تمام مشکلات اقتصادی ما به مساله تحریم‌ها برنمی گردد. به کارگیری سیاست‌های نه چندان صحیح در زمینه اقتصادی، نحوه مدیریت اقتصادی و عدم مقابله مناسب با تحریم های اعمال شده بخش عمده ای از مشکلات اقتصادی داخلی را به وجود آورده است که باید این نقاط ضعف مد نظر قرار گیرد.

انصاری همچنین خاطرنشان کرد:علاوه بر همه این مسائل، مشکل اساسی به نوع تفکر اقتصادی در جریان حاکم بازمی گردد. معتقدم جریان اصولگرایی در بخش‌های مختلف مانند مجلس و دولت موجب بروز این مشکلات شده است.

 

افزودن نظر جدید