تذکر اقتصادی سه نماینده به احمدی‌نژاد

سه نماینده مجلس در تذکر جداگانه به رئیس جمهور و وزرای اقتصادی نسبت به تعیین قیمت 700 تومان برای قیمت گندم تولید داخل اعتراض کردند.

به گزارش امید به نقل از مهر، بهروز نعمتی در جلسه نوبت عصر روز شنبه مجلس در تذکری به رئیس جمهور نسبت به تعیین قیمت خرید گندم تولید داخل انتقاد کرد.

وی گفت: دلالان عراقی هم اکنون گندم تولید داخل را با قیمت 1200 تومان خریداری می کنند این اقدام دولت در تعیین قیمت 700 تومان به معنای نابود کردن کشاورزی است.

احمد شوهانی نماینده ایلام نیز در تذکری اظهار داشت: سال گذشته جشن خودکفایی گندم داشتیم در حالی که 6 مبلیون تن گندم وارد کردیم.

وی افزود: این گندم وارداتی با ارز مرجع 620 تومان محاسبه شد در حالی که قیمت ارز هم اکنون 2450 تومان است.

شوهانی گفت: متاسفانه در خرید قیمت گندم تولید داخل تنگ نظری می شود و قیمت آن به بهانه نامرغوب بودن پائین در نظر گرفته شده است و به دنبال روند خروج این محصول از کشور خارج شده است و ممکن است امسال به جای 6 میلیون تن واردات، واردات گندم ما به 10 میلیون تن برسد.

حامد قادرمرزی نماینده قروه نیز  در همین باره گفت: گندمی که امسال دولت وارد می کند دو برابر شده است و 1200 تا 1300 تومان برای دولت در بر خواهد داشت.

وی گفت: تعیین قیمت 700 تومان برای گندم تولید داخل ناعادلانه است. قیمت تمام نهاده های کشاورزی چند برابر افزایش یافته و معتقدم حداقل قیمت برای گندم تولید داخل باید هزار تومان باشد.

افزودن نظر جدید