تاسیس شعبه یک بانک اتریشی در ایران

سفیر اتریش در تهران با اشاره به اینکه در گذشته حجم روابط تجاری دو کشور به ۸۰۰ میلیون یورو می رسید، گفت: شعبه یک بانک اتریشی در ایران بزودی راه‌اندازی می‌شود.

 

 

 

به گزارش امیدنامه به نقل از مهر، فریدریش اشتیفت در نشست تجاری توسعه همکاری‌های تجاری ایران و اتریش با بیان اینکه تاسیس شعبه بانک‌های اتریشی در تهران به گسترش روابط اقتصادی دو کشور کمک می کند، گفت: در سال هایی، ارزش روابط تجاری دو کشور به ٨٠٠ میلیون یورو می‌رسید و اتریش ۴۰۰ میلیون یورو نفت از ایران وارد می‌کرد، اما این روابط اکنون کاهش یافته است.

سفیر اتریش در تهران ضمن ابراز امیدواری نسبت به گسترش روابط دو کشور در آینده نزدیک، به سفر رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی به کشورش اشاره کرد و افزود: در آن سفر مقرر شد اتریش خط اعتباری یک میلیارد یورویی برای گسترش روابط با ایران برقرار کند.

اشتیفت با اشاره به اینکه سفارتخانه‌های دو کشور برای گسترش روابط به فعالان اقتصادی دو طرف روادید شش ماهه چندباره(مولتی multi) ارایه می کنند، افزود: ما به شرکت‌های ایرانی که از آنها شناخت داریم روادید یک ساله مولتی می دهیم.

وی همچنین در مورد پروازهای مستقیم میان دو کشور، گفت: به دلیل فشارهای بیرونی، پروازهای مستقیم به ایران لغو شده بود که اکنون این خط دوباره راه افتاده است. از سپتامبر ۲۰۱۶(شهریور و مهر)، هر هفته سه پرواز مستقیم از اتریش به اصفهان برقرار شده است.

اشتیفت همچنین از پیوستن ایران به سازمان جهانی تجارت (WTO) حمایت کرد و افزود: ایران آخرین کشوری است که باید تاکنون عضو سازمان جهانی تجارت می‌شد اما هنوز نشده است.

همچنین هلموت اشتویرر رئیس اتاق بازرگانی ایالت فرالبرگ اتریش نیز در این نشست، گفت: فعالان اقتصادی اتریش برای حضوری قوی و طولانی مدت به ایران آمده اند. هر چند شرایط برای روابط بانکی باید مهیا شود، اما نباید فراموش کنیم که ابتدا باید روابط مستقیم میان شرکت‌ها و موسسه‌های اقتصادی دو کشور ایجاد شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایالت فرالبرگ اتریش در معرفی این ایالت گفت: ما غربی‌ترین ایالت اتریش هستیم و در اقتصاد اتریش و حتی جنوب آلمان موثر هستیم؛ ایالت فرالبرگ ۶۰ درصد محصولات تولیدی خود را به دیگر کشورها صادر می کند. اشتویرر افزود: همکاری شرکت‌های ما تنها به صادرات خلاصه نمی‌شود و تاکید دارند که در کشورهای مختلف سرمایه گذاری مستقیم نیز داشته باشند.

افزودن نظر جدید