تاج و ویلموتس می‌روند؟!

شکست بد تیم ملی فوتبال کشورمان برابر عراق با خشم هواداران فوتبال همراه بوده است. بسیاری از کاربران از اینکه تیم ملی به جام جهانی قطر صعود کند، ناامید شده اند.

به گزارش امیدنامه، "مخمصه" تنها واژه ای است که می تواند شرایط کنونی مارک ویلموتس، بازیکنان تیم ملی و فدراسیون فوتبال را توصیف کند.

ایران با شکست مقابل عراق در بازی خارج از خانه با توجه به شکست مقابل بحرین در بازی قبلی خود در بدترین وضعیت ممکن قرار گرفته است. احتمال صعود مستقیم به جام جهانی بسیار کم شده است.

ایران باید حتما چهار بازی بعدی خود را با پیروزی پشت سر بگذارد و امیدوار باشد که عراق دست کم یک بازی را با تساوی به پایان برساند. در این حالت است که ایران می تواند مستقیم به جام جهانی صعود کند.

بسیاری معتقدند تیم ملی فوتبال ایران پس از کنار رفتن کی روش و آمدن ویلموتس به وضعیت هفت سال پیش خود بازگشته است. دوران ماقبل کی روش، دوران دلهره و فشار برای صعود به جام جهانی.

کاربران شبکه های اجتماعی از وضعیت کنونی تیم ملی به شدت خشمگین اند و مدیران ورزش، مقامات فدراسیون و مربی تیم ملی را مقصر اصلی این وضعیت می دانند. بسیاری از آنها می گویند اگر کارلوس کی روش مانده بود حالا تیم ملی به راحتی به جام جهانی صعود می کرد.

آنها تابستان سال گذشته و عملکرد تیم ملی برابر پرتغال و اسپانیا را یادآوری می کنند. امشب فضای شبکه های اجتماعی فضای نا امیدی از آینده، خشم از کادر فنی تیم ملی و مدیران فدراسیون و خاطره بازی با دوران کارلوس کی روش بود.

بسیاری از کاربران معتقدند که مارک ویلموتس باید اخراج شود. برخی دیگر می گویند احساسی سخن نگوید هر مربی برای به نتیجه رسیدن نیاز به زمان دارد. ویلموتس فقط هفت ماه تیم را در اختیار داشت و تیم کی روش که مقابل اسپانیا و پرتقال درخشان ظاهر شد، هفت سال تحت هدایت او بود.

عده ای هم فراتر از این رفته اند،  می گویند اخراج ویلموتس بی فایده است و این تاج و یارانش در فدراسیون فوتبال هستند که باید سریعتر از این فوتبال بروند.

باید دید در ادامه فاجعه رخ داده در امان پایتخت اردن، چه اتفاقی برای  تیم ملی فوتبال ایران خواهد افتاد. آیا این زلزله پس لرزه های قوی خواهد داشت یا نه. البته اگر در بر همان پاشنه گذشته بچرخد، می توان پیش بینی کرد که افکار عمومی به هیچ کدام از خواسته هایش نمی‌رسد..

افزودن نظر جدید