بیانیه حزب جوانان ایران اسلامی به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

حزب جوانان ایران اسلامی در بیانیه ای به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد:ملتي كه با اعتماد به نظام سابقه اي روشن و قابل دفاع در کارنامه خود به جای گذاشته و همچنان وفادار و ثابت قدم اماده دفاع از نظام و ایران اسلامی است شايستگي وضع معيشتي بهتري را دارد و اين امر جز تعامل و همكاري قواي سه گانه محقق نخواهد شد.

به گزارش امید،متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

 بهمن ماه یاد آور واقعه مهم بیداری ملتی آزادي خواه و ظلم ستيز است که با پیروی از رهبری آگاه و حکیمانه حضرت امام خمینی(ره) و تکیه بر وحدت، زمینه سازحاکمیت مردم بر سرنوشت خویش گردیده و لزوم پاسداشت و تداوم دستاوردهای ارزشمند و آرمان هاي مهم انقلاب اسلامي وظيفه همگان است.

انقلابی که به برکت ایمان مردم و حضور آگاهانه آنان و خون شهدایی که در این راه تقدیم کردند، صبورانه و آرام در مقابل توفان های سهمگین سی و شش سال گذشته مقاومت کرده و تنومند تر و توانمندتر از گذشته مسیر موفقیت خود را در عرصه های داخلی و بین المللی طی می نماید و ملت سرافراز ایران  با همه فراز و نشیب هایی که در طول این سال ها پشت سر گذاشته است همچنان جهت تحقق و نهادینه کردن اهداف و آرمان های بلند ملت و انقلاب اسلامی که در شعار جامع و گویای استقلال، آزادی  جمهوری اسلامی متجلی می باشد آماده ی ایثار و فداکاری اند؛ همانگونه که در طول این سال ها در پاسداشت از اهداف ومطالبات خود در مقاطع مختلف در مقابل تمامی برنامه های مخالفان و معاندان  هر یک از ارکان استقلال آزادی و جمهوری اسلامی ایستادگی وحماسه آفرینی کرده و پیام قیام و انقلاب خود را در داخل و خارج رساتر از گذشته یاد آور شده است وبرای آن هزینه ی سنگینی پرداخته است که البته اجر این ایستادگی و مقاومت نزد خداوند متعال محفوظ و دارای پاداش و نتیجه می‌باشد.ا

مروز نیز در آغاز سی وهفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی معتقدیم برای موفقیت و سربلندی نظام جمهوری اسلامی توجه به نکات زیر ضروري می باشد:.

1-   توجه به جلوه های جمهوریت نظام بر اساس اصل ششم قانون اساسی که اداره امور کشور را با اتکا به آراء عمومی می داند موجب تحکیم رابطه مردم با نظام شده و بر اين اساس مي بايست ساز وكارهاي تسهيل و تقويت حضور و مشاركت مردم در صحنه هاي مختلف از جمله عرصه سياسي كشور خصوصا امر انتخابات فراهم و پيش بيني شود.

2-   در شرايطي كه دشمنان با طراحي هاي مختلف درصدد افزايش فشارهاي منطقه اي و بين المللي عليه جمهوری اسلامی هستند، مي بايست از فرصت هاي مختلف از جمله برنامه هاي بزرگداشت دهه پيروزي انقلاب به عنوان عامل و ابزاري براي تحكيم وحدت همه نيروهاي وفادار به نظام و انقلاب و قانون اساسی استفاده نمود.

3-   در انتخابات اخير رياست جمهوري، دولتي مردمي با شعار تدبير و اميد بر مصدر امور قرار گرفته است و توانسته است با وجود مشكلات عظيم اقتصادي و نابساماني هاي داخلي و فشارهاي خارجي، فضايي آرام و عقلاني را در كشور ايجاد كند. در اين بين مهمترين ماموريت دولت در بعد خارجي حل و فصل موضوع هسته اي ايران و پايان بخشيدن به تحريم هاي ظالمانه و ناعادلانه عليه كشور مي باشد. آن چه در اين بين ضرورت دارد حمايت از ديپلماسي دولت در جهت حفظ منافع ملي كشور مي باشد و در شرايط كنوني هرگونه اقدامي كه با مقاصد جناحي و در جهت تضعيف دولت و تيم مذاكره كننده صورت گيرد در آينده از نظر مردم نابخشودني خواهد بود

4-   بهبود وضع معيشتي مردم و حل و فصل مشكلات اقتصادي كشور كه در 8 سال گذشته تشديد گرديده بود، از اولويت هاي مهم دولت در زمينه داخلي مي باشد. ملتي كه با اعتماد به نظام سابقه اي روشن و قابل دفاع در کارنامه خود به جای گذاشته و همچنان وفادار و ثابت قدم اماده دفاع از نظام و ایران اسلامی است شايستگي وضع معيشتي بهتري را دارد و اين امر جز تعامل و همكاري قواي سه گانه محقق نخواهد شد.

5-   روي كار آمدن دولت يازدهم موجب تغيير فضاي سياسي، اجتماعي و فرهنگي در كشور شد. رييس جمهور محترم بارها بر «پايبندي» خود به «عهدي» كه با مردم بسته اند تاكيد كرده اند. خروج از فضاي نامطلوب گذشته نيازمند اقدام و عمل موثرتر مسولان و وزراي سياسي، اجتماعي و فرهنگي دولت است تا فارغ از فشارهاي منتقدان و مخالفان در جهت تحقق مطالبات مردم در انتخابات سال 1392 حركت نمايند.

6-   جمهوري اسلامي ايران كه در عرصه بین المللی در گذشته موضوع گفتگوي تمدن ها و در دوره جديد مبارزه با افراط گري و خشونت را مطرح و با استقبال جامعه جهاني روبرو شده است از ظرفيت بالايي براي ايفاي نقش در ابعاد گوناگون در منطقه و جهان برخوردار است. ارائه چهره رحماني از اسلام همواره يكي از وجوه متمايز ميان جمهوري اسلامي ايران با ساير كشورهاي منطقه بوده است و در شرايط كنوني كه گروه هایی  متحجر و تروریست به نام اسلام بهانه به دست دشمنان اسلام مي دهند بايد با رويكردي فعال و مبتكر از ظرفيت فرهنگي، ديني و تمدني خود براي ارائه اسلام واقعي همانگونه كه رهبر معظم انقلاب در نامه خود به جوانان اروپايي و آمريكايي اشاره داشتند، بهره گيرد.7-   اصلاح طلبی نه یک تفکر خاص سیاسی، بلکه ضرورتی حیاتی برای پویایی و حرکت معطوف به آینده است. اصلاحات و اعتدال لازم و ملزوم یکدیگرند و تلاقی آنها نوید بخش آینده ای روشن برای کشور می باشد. همچنین اصلاح طلبان به عنوان یک جریان مهم و ریشه دار، یکی از توفیقات خود را وفاداری به نظام، انقلاب و آرمان های امام راحل می دانند. اندیشه اصلاح طلبی در پی تقویت نظام است و سایر تفکرات و جریان های سیاسی را برای پویایی فضای سیاسی کشور و تداوم آزادی و رعایت اصول مردم سالاری به رسمیت شناخته و آنان را به گفتگو، تعامل و همکاری در کنار رقابت و دوری از جریان های افراطی که تنها تلاش آنها دوقطبی و متصلب کردن جامعه و فضای حاکم بر آن است، دعوت می کند.  حزب جوانان ايران اسلامي با اداي احترام به پيامبر صلح و رحمت حضرت محمد مصطفي (ص)، وتجدید بیعت با آرمان های حضرت امام(ره)، ايام پيروزي انقلاب اسلامي را گرامي داشته و از عموم مردم براي شركت در راهپيمايي 22 بهمن ماه دعوت بعمل مي آورد.

افزودن نظر جدید