بنرهای نمایشی زنان در مشهد را چه کسی حذف کرد

مدیریت فرهنگی شهر مشهد ظاهرا رویه تازه‌ای درباره زنان در پیش گرفته است. به تازگی بنر تبلیغاتی نمایش‌ دپوتات به کارگردانی کیوان صباغ و حامد وکیلی که در مشهد اجرا می‌شود، روی بیلبوردهای خیابان‌های این شهر بدون تصویر زنان نقش بسته است. البته مسئولان شهری دخالت در این حوزه را جزو وظایف خود نمی‌دانند.

 

image.png

 به گزارش امیدنامه، روزنامه شهروند در ادامه نوشت: احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد در این باره می‌گوید که در همه کشور یک قانون واحد در حوزه فرهنگی وجود دارد و مشهد هم از همین قوانین تبعیت می‌کند: «ممکن است بحث‌هایی به واسطه تقدس مشهد داشته باشیم اما با این مسائل در تعارض نیست.»
او که از جزییات این خبر اطلاع زیادی نداشت توضیح داد: «موارد این چنینی بر عهده کمیته نظارتی وزارت ارشاد است و مدیریت شهری در این زمینه مسئولیتی ندارد. گاهی ممکن است سلیقه و دیدگاه مدیران دخالت داشته باشد اما در این مورد اخیر نمی‌دانم ماجرا چیست. به هر حال نمی‌شود قانونی که در تهران اجرا می‌شود در مشهد اجرا نشود.»

او می‌گوید مطالبه شورای مشهد از دستگاه‌های دیگر همیشه این است که مردم احساس نکنند میان آنها و مردم شهرهای دیگر تفاوتی وجود دارد: «ما با مسئولان ارشاد در تعامل هستیم و قطعا دلیل این اتفاق را هم از آنها جویا می‌شویم.»

چند روز قبل هم خبری درباره حذف زنان از بنر نمایش چند مسافر به کارگردانی محمد رحمانیان در مشهد منتشر شد. البته او این موضوع را رد کرد و گفت که تئاتر چند مسافر در مشهد دچار هیچ مشکلی نشده است. این بار اما اتفاقی که مشابه آن در سال‌های قبل چندین بار در مشهد دیده شده بود، تکرار شد و تصویر این بنر در خیابان‌های مشهد بدون زنانی چون نسرین مقانلو و مونا بارانی نصب شد.

افزودن نظر جدید