بقایی برای خانواده‌اش ویزا گرفته بود

روزنامه شرق نوشت: از سفر احمدی‌نژاد و یارانش به نیویورک و حاشیه‌های آن، زمان زیادی گذشته، اما پرونده شکایت نمایندگان از این پرونده هنوز در مراحل رسیدگی است. نادر قاضی‌پور، از نمایندگان پیگیر این پرونده، به شرق خبر داده که بارها از رئیس کمیسیون اصل ٩٠ درباره پیگیری این پرونده سؤال پرسیده و با آنچه «پاسخ بی‌محتوای پورمختار» مي‌نامد مواجه شده است

 محمدعلی پورمختار، رئیس کمیسیون اصل ٩٠ مجلس نهم است و این پرونده نیز برای پیگیری به این کمیسیون فرستاده شد.

قاضي‌پور همچنین گفته که «شکایت بحث نیویورک به اصل ٩٠ رفته و پورمختار هم به ما گفته که دیوان بررسی کرده، اما نهاد ریاست‌جمهوری وقت اسامی را نداده است. از سوی دیگر اختلاف هزینه یورو و دلار نیز مطرح بود و ما اعتراض کردیم تا پرونده به دادگاه برود و هنوز مشخص نیست وضعیت پرونده به چه شکل است».در پرونده سفر احمدی‌نژادی‌ها به نیویورک، دو ماجرا حاشیه‌ساز شد، یکی سفر فرزندان و خانواده مسئولان وقت و دیگری هزینه‌های سرسام‌آور این سفر.

در موضوع نخست در تصاویر منتشرشده به‌راحتی می‌توان تصویر فرزندان محمود احمدی‌نژاد را به چشم دید، بر اساس گزارش ارائه‌شده از سوی کمیسیون اصل ٩٠، بسیاری از اعضای خانواده مسئولان، هیأت اعزام‌شده به نیویورک را همراهی می‌کردند، اما حمید بقایی پس از ورود مجلس و درج اسم اعضای خانواده از نمایندگان پیگیر شکایت کرد و در نهایت نیز رئیس کمیسیون اصل ٩٠ خبر داد که فرزندان بقایی در آن سفر همراه او نبوده‌اند.

قاضی‌پور در همین زمینه  می‌گوید: «کاغذها را دیدیم، حمید بقایی برای اعضای خانواده‌اش ویزا گرفته بود. حالا اینکه بعدا آنها در سفر او را همراهی نکرده‌اند، حرف دیگری است، اما تا بخش اخذ ویزا پیش رفته بودند و همین ماجرا نیت به تخلف را تأیید می‌کند». بر اساس جزئیات ارائه‌شده از سفر به نیویورک، تعداد ویزاهای درخواستی ١٧٥ عدد بود و ویزاهای درخواست‌شده شامل حدود ٥٠ عدد برای گروه پرواز و ١٢٥ عدد برای باقی افراد می‌شد. در مجموع ٨٤ نفر از ١٢٥ عدد ویزای درخواست‌شده (به غیر از کادر پرواز)، در سفر هیأت اعزامی همراه رئیس‌ دولت وقت بودند که شامل هیأت اصلی، هیأت همراه، اعضای خانواده، گروه خبری، گروه حفاظت و سایر عوامل دست‌اندرکار می‌شود.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید