بزرگان اصولگرا نمی‌توانند تفرقه بدنه اصولگرایی را از بین ببرند

یک عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با اشاره به وضعیت امنیتی منطقه و نیاز کشور به وحدت اظهار کرد: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان ابتدا در جناح‌های خود وحدت را به وجود آورند و سپس به دنبال ایجاد وحدت ملی باشند.

به گزارش امید به نقل از ایسنا،،نجفقلی حبیبی در تحلیل خود از برگزاری همایش وحدت اصولگرایان اظهار کرد: در هشت سال گذشته مدیریت کشور بر عهده اصولگرایان بود و آنها امکانات مناسبی از جمله درآمد نفتی و آرامش نسبی در کشور را در اختیار داشتند با این وجود خود اصولگرایان از عملکرد خود رضایت چندانی ندارند.

وی در ادامه افزود:‌ اصولگرا کسی است که به اصول وفادار باشد و مهمترین اصول ما هم اسلام و عدالت است اما در هشت سال گذشته عدالت، توزیع ثروت و امکانات قربانی شده و سیاست گذاری اصولگرایان در حوزه اقتصاد ناکارآمد بوده است. اکنون برای جوانان اصولگرا این سوال مطرح است که وقتی اصولگرایان قدرت را به دست گرفتند چه بلایی سر اصول آمد؟

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین با اشاره به اینکه از هم پاشیدگی مدیریت کشور به دلیل عملکرد مدیران اصولگرا بود، خاطرنشان کرد: اکنون به دلیل عملکرد گذشته اصولگرایان، بین آنها تفرقه ایجاد شده است. اکنون آنان در همایش‌های خود باید سعی کنند تا اشتباهات گذشته را جبران و به سمت وحدت حرکت کنند. من از اینکه اصولگرایان به سمت وحدت حرکت کنند خوشحالم زیرا از کم شدن تفرقه جامعه بهره خواهد برد. اصولگرایان در هشت سال گذشته فرصت های طلایی داشتند که از دست دادند و اکنون باید به فکر جبران آن باشند.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اصولگرایان پس از انتخابات ریاست جمهوری متوجه جایگاه خود در جامعه و میزان اقبال مردم به آنها شده‌اند، خاطرنشان کرد: بسیار مشکل است که بزرگان اصولگرا بتوانند تفرقه بدنه اصولگرایی را از بین ببرند زیرا جامعتین نیز در زمان انتخابات ریاست جمهوری نتوانست اصولگرایان را در کنار هم جمع کند. از سویی پایداری‌ها تندرو بوده و بسیار منسجم و متمرکز هستند در حالی که اصولگرایان نسبت به پایداری‌ها پراکنده‌تر هستند. در واقع جریان احمدی‌نژاد و پایداری‌ها عامل تفرقه اصولگراها بودند و آنها باید بسیار تلاش کنند که این تفرقه را از میان ببرند.

دبیر کل سابق انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها همچنین در تحلیل از فعالیت اصلاح طلبان گفت: اصلاح طلبان نیز به این نتیجه رسیده‌اند که شکست‌های آنان به خاطر تفرقه بوده و پیروزی نسبی آن‌ها در انتخابات ریاست جمهوری به دلیل وحدت بوده است. آنها نیز برای حفظ انسجام تلاش کنند. البته ممکن است برخی جریان ها تلاش کنند وحدت اصلاح طلبان را از بین ببرند اما مجموعه طیف های اصلاح طلبی و بزرگان اصلاح‌طلب باید تلاش کنند که وحدت آنها حفظ شود.

وی با بیان اینکه جریان های خارج از اردوگاه اصلاح طلبی تلاش می‌کند که درمیان اصلاح‌طلبان انشقاق ایجاد کنند، افزود:‌ اصلاح طلبان باید هوشیار بوده و به جای ایجاد تشکل های جدید به شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بپیوندند و در آنجا نظرات خود را بیان کنند. ایجاد سازمان های جدید در مقطع کنونی فقط زمینه را برای فعالیت عده ای در جهت ایجاد انشقاق در میان اصلاح طلبان فراهم می‌کند.

حبیبی در پایان با تاکید بر اینکه اصلاح طلبان باید از ایجاد گروه‌های جدید پرهیز کنند، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی کشور به وحدت ملی بسیار نیاز دارد و اصلاح طلبان و اصولگرایان باید در این مقطع به یکدیگر نزدیک شوند و برای ایجاد وحدت ملی تلاش کنند زیرا در غیر این صورت با توجه به وضعیت امنیتی منطقه ممکن است کشور دچار مشکل شود.

افزودن نظر جدید