برخی از اصلاح‌طلبان از آقایان عارف و خاتمی توقع رفتار پوپولیستی و اپوزیسیونی دارند

یک نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از اصلاح‌طلبان از آقای عارف و حتی آقای خاتمی توقع رفتار پوپولیستی و برخی دیگر توقع رفتار اپوزیسیونی دارند و تنها بهانه و دستاویز آن‌ها سکوت ایشان در مجلس است.

  به گزارش اميدنامه به نقل از ايلنا، علی بختیار درباره رویکرد جریان اصلاحات در انتخابات سال آینده ریاست جمهوی گفت: جریان اصلاحات از درون خود ضربه می‌خورد و بستن لیست‌های انتخاباتی نادرست و قراردادن نام کسانی که سنخیتی با این جریان ندارند، یکی از دلایل بزرگ پس‌رفت گفتمان اصلاح‌طلبی است.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به تازگی زمزمه‌ها و صحبت‌هایی شنیده می‌شود که برخی از جریان‌های اصلاح‌طلب اعتقاد دارند تا در انتخابات سال آینده از گزینه‌هایی خارج از جریان اصلاح‌طلبی حمایت شود تا هم‌چنان در بدنه قدرت باقی بمانند! این در حالی است که گفتمان اصلاح‌طلبی هر چه که دارد از حمایت طبقات مختلف مردم و جامعه دارد و رسیدن به قدرت به هر بهایی به آن آسیب جدی وارد کرده است.

وی افزود: همین تفکر نادرست سبب شد تا در لیست امید مجلس دهم کسانی وارد شوند که کوچک‌ترین اعتقادی به جریان اصلاحات نداشتند و به محض ورود به مجلس ساز استقلال و تشکیلات جداگانه زدند و به اعتبار فراکسیون امید خدشه جدی وارد شد. حال آنکه ما همه قصور و نارسایی‌ها را به گردن آقای عارف می‌اندازیم. همین جریان‌ها در زمان انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم، آقای خاتمی و عارف را مجبور به کناره‌گیری به سود آقای روحانی کردند و در صدد هستند تا این اشتباه را دوباره تکرار کنند.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس دهم خاطر نشان کرد: برخی از اصلاح‌طلبان از آقای عارف و حتی آقای خاتمی توقع رفتار پوپولیستی و برخی دیگر رفتار اپوزیسیونی را دارند و تنها بهانه و دستاویز آن‌ها سکوت ایشان در مجلس است، در حالی که به دلیل نقش‌آفرینی فراکسیون امید، مجلس دهم به جهت قانون‌گزاری جزو بهترین مجالس و یا شاید بهترین مجلس پس از انقلاب بوده است.

وی تاکید کرد: پیشینه آقای عارف در مدیریت بخش‌های مختلف کشور از دانشگاه تهران گرفته تا سکانداری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه از درخشان‌ترین دوران مدیریتی حکایت می‌کند که یادآور و تداعی‌کننده دوران نخست وزیری و اوج دوران شکوفایی اقتصاد کشور بوده است.

بختیار در پایان گفت: چیزهایی می‌شنویم که اگر روزی آقای احمدی‌نژاد گزینه نهایی برخی از جریان‌های اصلاح‌طلب شد، نباید تعجب کنیم! این جریان‌ها به گزینه‌های جنجالی و پر هیاهو روی خوش بیشتری نشان می‌دهند تا افرادی که با قدرت خرد و اندیشه خود می‌توانند برای کشور، مردم و جریان‌ اصلاحات بیشتر مفید واقع شوند.

افزودن نظر جدید