برادر رسایی: هنگام بازداشت، با فرزندم برخورد غیرقانونی شد

مباحثی توسط کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود، درخصوص وضعیت جمشید رسایی برادر حمید رسایی نماینده مردم تهران، وی جوابیه‌ای را برای قرائت به هیات رئیسه مجلس ارسال کرد.

به گزارش امید به نقل از ایسنا، در جوابیه‌ای که توسط ضرغام صادقی در صحن علنی مجلس قرائت شد، آمده است: " اینجانب تا سال 1382 عضو حزب مشارکت گیلان بوده و همواره مواضع اصلاح‌طلبانه داشتم. در انتخابات سال 88 در ستاد آقای موسوی بودم و در انتخابات سال 92 برای پیروزی دکتر روحانی فعالیت کردم اما هرگز با اعتراضات و اغتشاشات خیابانی موافق نبوده و از ابتدا ادعای تقلب را نیز باور نداشته و مردود می‌دانستم.

نظرات سیاسی اینجانب با دیدگاه‌های برادر محترمم متفاوت است اما طرح چندباره این موضوع در جلسات مجلس با هدف تخریب بنده یا برادرم کاری غیراخلاقی است و برخلاف مروت است.

اینجانب حدود 10 سال در وزارت راه مسئولیت داشتم ولی برخلاف ادعای مطرح شده هیچگاه سابقه فعالیت در بخش پیمانکاری یا ارتباط مالی با پیمانکاران نداشتم تا چه رسد به بهره‌مندی از قراردادهای کلان."

وی در بخش دیگری از جوابیه‌اش با اشاره به مسائل به وجود آمده در خصوص فرزندش گفت: " فرزند 20 ساله‌ام در روز قدس 88 و قبل از شروع راهپیمایی به همراه عده‌ای به دلیل شک نیروی انتظامی به آنها، به کلانتری منتقل می‌شود و یک روز بعد، پس از بررسی موضوع با حکم مرجع قضایی آزاد می‌شود، متاسفانه وی در طول بازداشت با برخوردهایی که مطابق موازین قانونی نبود مواجه می‌شود در این خصوص به مراجع قضایی از نیروی انتظامی شکایت کردم که نهایتا مراجع مذکور تخلف صورت گرفته را محرز دانسته‌اند اما به واسطه دلجویی فرماندهی وقت نیروی انتظامی استان و عذرخواهی متخلفان در دادگاه صورت‌جلسه‌ای انجام شد و با رضایت فرزندم خاتمه پیدا کرد.

برادرم در آزادی فرزندم هیچ نقشی نداشت. ولی در خصوص پیگیری شکایت و تخلف صورت گرفته پس از آنکه موضوع با دلایل و مستندات برای ایشان صادر شد در حد ارجاع موضوع به مراجع ذیربط انتظامی در حد بررسی و پاسخگویی مکاتبه داشت".

افزودن نظر جدید