بدفهمی شرایط از سوی احزاب اصلاح‌طلب باعث شد آقای احمدی‌نژاد پیروز شود

حجت الاسلام یونسی مشاور وی‍ژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت ها در گفت وگو با روزنامه جام جم به شرایط انتخابات در سال 84 اشاره و بدفهمی اصلاح طلبان را عامل پیروزی محمود احمدی ن‍ژاد دانست.

به گزارش امید اهم اظهارات وی در این گفت وگو به شرح زیر است:

*مهم‌ترین مشکل تفرق و غرور اصلاح‌طلبان بود. در آن دوره گروه‌های شناخته شده اصلاح‌طلب، موفقیت‌های آقای خاتمی را موفقیت خود می‌دانستند و این در حالی بود که هرچند احزاب کمک‌هایی به دولت وقت کردند اما این بیشتر آقای خاتمی بود که به آنها کمک می‌کرد. به هر حال، اختلافات میان احزاب اصلاح‌طلب و بدفهمی شرایط از سوی آنان باعث شد آقای احمدی‌نژاد پیروز شود. مگر آقای احمدی‌نژاد چقدر رای آورد؟

* مجموع آرای اصلاح‌طلبان چقدر بود؟ اگر آرای آقای هاشمی را هم حساب کنیم، حدود 13، 14 میلیون رای. یعنی اصلاح‌طلبان در مرحله اول بیشتر رای داشتند.

*قدرت همیشه غفلت و غرور می‌آورد و باعث می‌شود رقیب با تکیه بر آن به پیروزی برسد. البته دقت کنید می‌گویم رقیب، نه دشمن زیرا این رقیب است که رقابت می‌کند و دشمن کارش فقط دشمنی است.

*به نظر من اعتدال جریان سوم نیست، بلکه مدیریت عقلانی است که این رویکرد، هم در میان اصلاح‌طلبان دیده می‌شود و هم در میان اصولگرایان. به همین دلیل است که در حال حاضر از هر دو گروه در دولت حضور دارند؛ بنابراین من اعتدال را یک جریان جدید نمی‌دانم.

افزودن نظر جدید