بازیگر «نون.خ»: تقلید از برنامه‌های خارجی در تلویزیون آزارم می‌دهد

ایسنا نوشت: سیروس میمنت بازیگر «نون.خ» با انتقاد از اینکه برنامه‌های آشپزی تا مسابقات و سرگرمی تلویزیون، تقلیدی از نمونه خارجی است، گفت: خواهش می‌کنم ذهن و توانمان را روی این مساله بگذاریم که خودمان برنامه‌ای را ابداع کنیم.

بازیگر «نون.خ»: تقلید از برنامه‌های خارجی در تلویزیون آزارم می‌دهد

سیروس میمنت بازیگر نقش خلیلی سریال «دنگ و فنگ روزگار» که این روزها از شبکه یک سیما به روی آنتن می‌رود، با بیان اینکه قضاوت کردن سخت است، درباره داوری برخی بازیگران در برنامه‌های تلویزیون اظهار کرد: هر برنامه‌ای که مورد اقبال مخاطبان قرار بگیرد حتماً خوب است. بازیگری در یک فرد به این شکل به وجود نمی‌آید که توسط داوران قضاوت شود چون به حس و حال آن روز فرد و داورها بستگی دارد. من دوست ندارم کاری مانند داوری را تجربه کنم به دلیل اینکه هر فردی باید بر روی یک کار تمرکز کند و این مساله احترام خاصی دارد؛ البته من همکارانم را که این کار را انجام می‌دهند نفی نمی‌کنم و حتی برای اجرای کاری دعوت شدم و نپذیرفتم البته شاید عقلانی نباشد اما نتوانستم با این قضیه کنار بیایم.

او درباره اینکه تلویزیون به چه برنامه‌ای برای جذب مخاطب نیاز دارد، گفت: برنامه‌های مختلف تلویزیون و سریال‌ها، سرگرم‌کننده هستند اما باید رنگ و لعاب این برنامه‌ها بیشتر شود و متن سریال تازگی داشته باشد. اگر گروه سازنده یک سریال می‌خواهند ژانر طنز بسازند نباید برای ۴۰ یا ۵۰ سال پیش باشد بلکه طنز روز و مدرن باشد. طنز مدرن به معنای محتوای نو است که می‌تواند در یک روستا و بین مردم آن منطقه اتفاق بیفتد.

میمنت با انتقاد از تقلیدی بودن برنامه‌های تلویزیون اظهار کرد: در برنامه‌های تلویزیون و سریال‌ها باید نوآوری وجود داشته باشد. متأسفانه مسأله‌ای که من را آزار می‌دهد، تقلید از شبکه‌های دیگر است که برنامه‌هایی شبیه نمونه خارج از کشور می‌سازند و حتی اسم مشابه می‌گذارند و ژست همان مجری را می‌گیرند در حالی که پسندیده نیست.

بازیگر سریال نوروزی «نون خ» ادامه داد: اجرا، کار ساده‌ای نیست و فقط با حرف زدن یک مجری ارتباط ندارد. اجرا یک بازی است و سختی خود را دارد. تقلید هم اصلاً خوب نیست زیرا باید خودمان کاری را ابداع کنیم.

 

افزودن نظر جدید