بارش برف و لغزندگی جاده در برخی محورهای کشور

  مدیر راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای البرز اعلام کرد که بارش برف در جاده کرج - چالوس و ارتفاعات طالقان سبب لغزندگی مسیر و کندی حرکت خودروها شده است.

به گزارش امیدنامه به نقل از ایرنا، عباس صفری اظهار داشت: محور کرج- چالوس در محدوده سه راهی دیزین تا تونل کندوان شاهد بارش برف هستیم.

وی ادامه داد: رانندگانی که قصد تردد در محورهای کوهستانی را دارند ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

صفری بیان کرد: با توجه به اینکه جاده کرج- چالوس، کوهستانی است از رانندگان درخواست می شود در ورودی تونل ها اقدام به نصب زنجیرچرخ نکنند زیرا باعث ایجاد ترافیک و احتمال وقوع حادثه برای سایر رانندگان خواهد شد.

استان البرز دارای یکهزارو 450 کیلومتر آزادراه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است.

مدیرکل هواشناسی البرز نیز اعلام کرد که امروز و فردا دمای هوای این استان 3 تا 7 درجه کاهش می یابد و در ارتفاعات بارش برف و باران پیش بینی می شود.

منصور رحمانیان باد نسبتا شدید را برای استان پیش بینی کرد و افزود: امشب و فردا وزش باد با سرعت حدود 52 کیلومتر در ساعت دور از انتظار نیست.

بارش برف در 4 گردنه استان قزوین

همچنین معاون اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای قزوین از بارش برف در چهار گردنه این استان از صبح سه شنبه خبر داد.

جواد حق لطفی افزود: بارش برف از صبح امروز در گردنه های «قسطین لار» و «بهرام آباد» واقع در الموت شهرستان قزوین، «آوج» در شهرستان آوج و گردنه «طالقان» در شهرستان آبیک آغاز شده است و در سایر مسیرها نیز هم اکنون بارش باران را شاهد هستیم.

حق لطفی ادامه داد: نیروهای راهداری استان قزوین با آغاز بارش برف عملیات نمک پاشی را شروع کرده اند. 
وی از رانندگان خواست هنگام عبور از گردنه های استان قزوین ضمن همراه داشتن زنجیر چرخ، لباس گرم و آذوقه، از سالم بودن وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کرده و با پلیس و نیروهای راهداری مستقر در جاده های استان همکاری کنند.

این مسئول اضافه کرد: شهروندان می توانند آخرین وضعیت جاده های کشور را از طریق شماره تلفن 141 جویا شوند یا به پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت راه ها به نشانی www.141.ir مراجعه کنند.

حق لطفی افزود: 30 تیم راهداری به همراه 250 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و 300 نفر راهدار در 24 راهدارخانه و جاده های اصلی و فرعی استان قزوین آماده خدمات رسانی هستند.

افزودن نظر جدید