اژه‌ای:عفو امنیتی در اعیاد پیش رو نداریم/خاتمی ممنوع الخروج است

سخنگوی قوه قضاییه ضمن تکذیب رفع حصر آقایان موسوی و کروبی در اعیاد پیش رو گفت:در اعیاد قربان و غدیر محکومان امنیتی عفو نخواهند شد.سخنان محسنی اژه ای در حالی مطرح می شود که هفته گذشته وزیر دادگستری گفته بود در اعیاد پیش رو روند عفو محکومان امنیتی ادامه خواهد داشت.

به گزارش امید،محسنی اژه ای گفت:ما در مورد زندانیان به مناسبت‌های مختلف عفو داریم و چون متهمان امنیتی و فتنه عفو گرفته‌اند، در عید قربان و غدیر هیچ عفوی در این خصوص نداریم. البته راجع به سایر زندانیان در این ایام عفو خواهیم داشت، ولی عفو امنیتی نداریم.

خبرنگاری پرسید آیا گمانه‌زنی‌ها درباره آزادی موسوی و کروبی در اعیاد پیش رو صحیح است؟، اژه ای گفت: این گمانه‌زنی‌ها درست نیست و هیچ اتفاق خاصی در این زمینه رخ نداده است.

خبرنگار دیگری سوال خود را اینگونه مطرح کرد که در روزهای اخیر عنوان شده که ممنوع‌الخروج شدن آقای خاتمی منتفی شده، ممنوع‌الخروجی وی به چه دلیل بوده است که سخنگوی قوه قضائیه اظهار کرد: کسانی در جریان فتنه 88 ظلم کردند از جمله فرد مذکور، در این اواخر اتفاق خاصی در مورد وی نیفتاده است و موضوع مطرح شده در مرحله قبلی است و هر چیزی که قبلا نسبت به وی مطرح بوده، همان است.

 

افزودن نظر جدید