انصاری: برخی‌ از‌ اینکه‌ مردم‌ از‌ دغدغه‌ خارج‌ شده‌اند‌ عزا‌ گرفته‌اند

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: تعجب می‌کنم که هنوز برخی از اینکه مردم ایران از دغدغه خارج شده‌اند عزا گرفته‌اند.

به گزارش امید به نقل از ایسنا،حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری در مراسم ختم مرحوم سید هدایت الله جهان آرا ( پدر شهیدان جهان آرا) اظهار کرد: به فضل خدا از دیروز برجام عملیاتی شد و من متعجبم که بعضی افراد و برخی رسانه‌ها گویی عزا گرفته‌اند که مردم ایران از دغدغه خارج شده اند و هنوز دریغ دارند از اینکه به دیپلمات‌های ارزشمند و فرزندان انقلابی مردم خسته نباشید بگویند اما به لطف خدا اکثر مردم به خوبی می‌دانند که در چه موقعیتی قرار داریم.

وی ادامه داد: امروز رئیس جمهور و اعضای دولت با حمایت مردم، بسیجیان و مقام معظم رهبری مصمم هستند که راه شهید جهان آرا در پیش بگیرند. آقای روحانی در سال 92 و در جریان مذاکرات مخلصانه با خدا معامله کرد و تمام اعتبار خود و همه توان حقوقی و دیپلماتیک کشور را به میدان آورد. سروران من در مجلس به خوبی می‌دانند که این مذاکرات چه فشاری را به دولت وارد کرد و تیم مذاکره کننده ما چه شب‌ها و روزهای دشواری را تحت فشار روحی تحمل کردند و ایستادند و توانستند گامی بلند در جهت استیفای حقوق مردم بردارند.

انصاری با بیان اینکه گام های بعدی باید در جهت رفع تحریم ها و جذب سرمایه باشد، افزود: در کشور اهل بیت (ع) و شهید جهان آرا نمی توان برای همیشه بیکاری بالای 15 درصد را تحمل کرد. فقر،‌ فساد ، بیکاری و ناامیدی زیبنده این کشور نیست. حرکت دولت هم برای زنده کردن امید، اشتغال پایدار، جذب منابع داخلی و خارجی یک حرکت جهادی و در تداوم دفاع مقدس است تا جوانان آینده خوبی داشته باشند.

وی اضافه کرد:‌ امروز دولت در مبارزه با فساد با تمام توان به میدان آمده و مصمم است در این حوزه یک قدم به عقب نرود. همراهی مردم و همکاری قوه قضاییه، مجلس و سایر دستگاه‌ها می‌تواند دولت را در ریشه کن کردن فساد که متاسفانه در بعضی جاها نهادینه شده کمک کند. فساد اداری و رشوه با کشور اهل بیت (ع) همخوانی ندارد و باید از ادارات و بازار این کشور جز صداقت و آشتی و پاکدستی چیز دیگری دیده نشود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: امروز دولت مصمم است با استفاده از ذخیره عظیم 36 سال تجربه و دفاع مقدس در عرصه جهانی از حقوق مردم ایران دفاع کند. آقای روحانی آماده می‌شود سومین سفر خود را به سازمان ملل انجام دهد و به نمایندگی از مردم ایران و رزمندگان دفاع مقدس از چهره اسلام دفاع کند. خوشبختیم که رییس جمهور در سال‌های گذشته «جهان عاری از خشونت» را مطرح کردند و مورد استقبال جهانیان قرار گرفت و امروز جهانیان آماده شنیدن پیام صلح آمیز مبتنی بر حقوق متقابل هستند.

وی اظهار کرد: امیدوارم با الهام از خون و پیام شهیدان و رهنمودهای امام (ره) و مقام معظم رهبری دولت بتواند در مرحله پساتحریم گام هایی را در آبادانی و توسعه کشور بردارد. خوزستان عزیز و خرمشهر قهرمان هنوز آثار جنگ را برچهره دارند و جوانان و مردم خرمشهر و همه ایران باید از امید و نشاط بیشتری برخوردار باشند که این جز با وحدت و همدلی مردم میسر نمی شود.

انصاری با اشاره به حضور مردم در انتخابات 92 یادآور شد: با حضور آگاهانه مردم در صحنه و حماسه سیاسی در سال 92 امروزی دولتی از جنس رزمندگان و جهان آرا با همان روحیه، اهداف و اندیشه بلند در صحنه است. البته ما با عرصه های متفاوتی از جمله عرصه دیپلماتیک، ساماندهی اقتصاد،‌ کارآفرینی و تلاش برای عمران و آبادانی کشور مواجهیم که روح حاکم بر آن‌ها باید ویژگی خانه‌های رفیع عرشی را داشته باشد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اضافه کرد: باید فضای کسب و کار، اداری، دیپلماسی و رسانه ای کشور مانند فضای دفاع مقدس باشد. یعنی فضایی که منیت در آن رنگ باخته بود و رزمندگان فقط برای خدا کار می‌کنند و از شهرت گریزان بودند. در بازار پر سود این دنیا عده ای دچار خسران می شوند اما مردان هوشمند الهی در این تجارت دنیا جان، فرزند، آبرو و جوانی خود را می‌دهند تا رضای خدا را به دست آورند.

وی همچنین بیان کرد:‌ تقارن جالبی است که برنامه ریزی و مقاومت برای فتح خرمشهر بیست ماه طول کشید و امروز هم دیپلمات های جهادی ما با همان روحیه ایثارگری در عرصه دیپلماسی بیست ماه مقاومت کردند و با حضور مردم و حمایت مقام معظم رهبری توانستند عرصه غصب شده اقتصاد کشور را از اشغال تحریم گران بیرون بیاورند.

انصاری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: وقتی نام جهان آرا برده می‌شود همه عظمت، شکوه و صلابت دفاع مقدس توام با مظلومیت و رشادت تداعی می‌شود. خداوند در قرآن خانه هایی را وصف می‌کند که همواره یاد و ذکر خدا به طور مستمر در آن ها در جریان است و در آن خانه ها مردانی هستند که هیچ جاذبه و عامل مادی آن‌ها را از یاد خدا باز نمی دارد. بی تردید اگر بخواهیم مصداقی بارز از این خانه های عرشی را در دوران خود معرفی کنیم بیت شریف و رفیع جهان آرا یکی از این مصادیق است و در نگاهی وسیع تر ایران اسلامی به خصوص در دوران دفاع مقدس و خرمشهر سربلند و مظلوم مصداق وسیعتری از آن هستند.

وی خاطر نشان کرد: در خرمشهر از لحظات آغازین جنگ تحمیلی و در دوران پر محنت بیست ماه اشتغال ظالمانه به وسیله عیادی استکبار تا آزاد سازی یک شهر مقاوم در همه عرصه‌های دفاع مقدس جبهه جنوب غرب مانند یک بیت رفیع بودند و بر فضای جبهه ها و خرمشهر خدا حاکم بود و بس.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه ما جنگ طلب نبوده‌ایم گفت: انقلاب ما پیام صلح و آزادگی را برای جهانیان آورده بود و ما حتی در مبارزه علیه شاه بر اساس رهنمودهای امام (ره) دست به اسلحه نبردیم.

بارها گروه های مسلح نزد امام (ره) آمدند و از ایشان اجازه ترور خواستند اما امام (ره) فرمود که این کار درست نیست. انقلاب ما از مجرای آگاهی بخشی به مردم برای حضور در صحنه است.

وی افزود: استکبار جهانی به دست یابی حزب بعث و صدام جنگ را به مردم ایران تحمیل کرد و وقتی جنگ شد مسأله دفاع از کشور، انقلاب و اسلام به عنوان یک امر الهی و واجب شرعی پیش آمد. بی شک دوران دفاع مقدس صحنه‌ای از زندگی بهشتیانی بود که جز اخلاص، ایمان، شجاعت ، توکل به خدا و نترسیدن از دشمن چیز دیگری از آن‌ها به چشم نمی‌خورد . دشمن با جنگ با تحمیلی درصدد بود که انقلاب را در نطفه خفه کند. اما مکرشان با مکر خدا خنثی شد و دفاع مقدس به صحنه ای برای ظهور و بروز جوهره ناب انسانی تبدیل شد.

وی در ادامه عنوان کرد: دوران دفاع مقدس با همه بزرگی ها و عظمت اش تمام شد و در این میدان گوهرهایی از آسمان در قالب انسان های مجاهد و مبارز درخشیدند. امروز ما به عنوان میراث داران راه و خط امام (ره) و ادامه دهندگان راه و خط امام ، و ادامه دهندگان راه فاتحان خرمشهر و شهدای مظلومی چون جهان آرا باید داستان رشادت و معصومیت شان را در همه عرصه ها تکرار کنیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: امروز به حمدالله نظام جمهوری اسلامی در پرتو آن رشادت ها و بزرگ مردی ها به درختی پر ثمر و تناور به عنوان یک قدرت اثر گذار منطقه ای و جهانی تبدیل شده است. امروز نام مردم ایران، نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری به عنوان نماد مقاومت، مردانگی و ایستادگی انسان های با فرهنگ و صلح طلب در عرصه جهانی مطرح است و می درخشد. ما در دفاع از منطق صلح طلبی دفاع کردیم و امروز همه مان در سایر عرصه ها وظایف سنگینی داریم.

انصاری ادامه داد: امروز دشمنان در صدد هستند که چهره‌ای مخدوش و وحشی از اسلام معرفی کنند و اسلام روزهای سختی را می گذراند. کشورهای اسلامی در موجی از خون، ترور و وحشی گری فرو رفته اند و توطئه استکبار توانسته مشی خوارج را در برخی گروه ها به وجود بیاورد. در میان این ناامنی ها و در منطقه ناامن کشور جمهوری اسلامی ایران از پرتو خون شهیدان به مرکز امن منطقه و الهام بخش اسلام راستین تبدیل شده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پایان گفت: مرحوم جهان آرا به شدت از اینکه بزرگان انقلاب در کج اندیشی ها مورد اهانت قرار بگیرند متاثر بود و با رفتار خود به همگان درس اخلاق ، همزیستی و اخوت اسلامی می داد. باید رحلت او را به همه تسلیت عرض کنم و از همه مردم ایران و همه کسانی که به نحوی بعد از شنیدن این خبر ابراز محبت کردند و پیام دادند به ویژه رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور با کرامت، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس مجلس شورای اسلامی، بیت رفیع امام به خصوص حاج سید حسن آقا خمینی و جناب آقای خاتمی و دیگر بزرگان صمیمانه تشکر کنم.

افزودن نظر جدید