انتقاد مجمع روحانیون از تبلیغات یک سویه صداوسیما

مجمع روحانیون مبارز در جلسه ی شب گذشته (هشتم دیماه) به ریاست حجت الاسلام والمسلمین خاتمی، ضمن تکذیب مجدد دعوت به راهپیمایی در سال 88، تاکید کرد: مجمع روحانیون ضمن ابراز تاسف از تبلیغات یک سویه ی رسانه ی ملی و سایر رسانه هایی که هر روز به بهانه ای به شخصیت های مورد احترام مردم و انقلاب اهانت و تهمت و افترامی زنند و جریانات تاریخی را وارونه جلوه می دهند ابراز تاسف کرد.

به گزارش امید، روابط عمومی این تشکل اعلام کرد: مجمع روحانیون شهادت امام یازدهم حسن ابن علی علیهما السلام را به تمام دوستداران اهل بیت رفیع پیامبراسلام بویژه شیعیان تسلیت می گوید و باتوجه به برخی سخنان حرمت شکنانه نسبت به شخصیت مستقل و غیرقابل نفوذ حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه که متاسفانه بعضی از رسانه ها در روزهای اخیر به این اظهارات نسنجیده پوشش کامل خبری دادند، ضمن محکوم کردن این گونه تاریخ پنداری های جاهلانه از همه ی جناح‌ها و گروه ها و شخصیت ها دعوت می کند تا به حبل المتین راه و اندیشه ی امام بزرگوار وفا دار باشند و حرمت پایه گذار انقلاب اسلامی و شخصیت های بزرگ انقلاب را پاس بدارند.

هم چنین مجمع روحانیون ضمن ابراز تاسف از تبلیغات یک سویه  رسانه ی ملی و سایر رسانه‌هایی که هر روز به بهانه ای به شخصیت‌های مورد احترام مردم و انقلاب اهانت و تهمت و افترامی زنند و جریانات تاریخی را وارونه جلوه می دهند ابراز تاسف کرد.

یکی از همین موارد نه چندان مهم نسبت دادن اعلام راهپیمایی به مجمع روحانیون مبارز پس از انتخابات سال ۸۸ است تا دستاویزی دیگربرای هتاکی بیشتر برای خود بسازند.

برای جلو گیری از تحریف تاریخ تأکید می‌گردد که مجمع پس از انتخابات ۸۸ هیچگاه از مردم دعوت به راهپیمایی نکرده است. مجمع تنها از وزارت کشور کتباً برای برگزاری راهپیمایی درخواست مجوّز کرد و وزارت کشور تا صبح شنبه هیچگونه پاسخی به درخواست مجمع نداد و تنها در حدود ساعت ۱۲ تلفنی به مجمع اطلاع داد که با درخواست شما موافقت نمی شود و در پی آن مجمع هم با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که با توجه به عدم موافقت وزارت کشور خود به خود موضوع راهپیمایی منتفی است و این اطلاعیه در همان روز چندین بار از رسانه ی ملی پخش شد. مجمع روحانیون اعلام می دارد تمام گفته ها و نوشته هایی که در این باره از رسانه ی ملی و دیگر رسانه ها و از ناحیه ی هر کس ابراز می شود عاری از صحت است و حاکی از جهل به این موضوع یا تجاهل است.

سنت تهمت زدن ودروغ پردازی و بدون امکان پاسخگویی که در این سال‌ها در مورد منتقدان سیاسی حاکمیت روا داشته می شود، سنتی به شدت غیر اخلاقی و گناهی بس بزرگ است که مورد نهی خداوند عالم است و آثار آن گریبان مرتکبان را دیر یا زود خواهد گرفت.

مجمع روحانیون مبارز ضمن ابراز تاسف از درگذشت کنزابرا جبار چحیلی رهبر صابئین در گذشت این شخصیت دینی را به هموطنان مندایی تسلیت می گوید.

افزودن نظر جدید