انتقاد شدید یک تشکل دانشجویی از سرپرست دانشگاه تهران: "امید" ادامه دهنده راه "فرهاد رهبر" است

انجمن‌اسلامی دانشجویان دانشکده علوم‌اجتماعی دانشگاه‌تهران با انتشار اطلاعیه ای، از لغو مجوزهای برنامه های این دانشکده از سوی سرپرست موقت دانشگاه تهران به شدت انتقاد کرده و اعلام کرد: این رویه به نوعی ادامه دادن همان روندهای غلطی است که در طی 8 سال گذشته باعث نابودی استقلال دانشگاه و از بین رفتن پویایی فضای عمومی شده‌اند.

به گزارش امید به نقل از انصاف نیوز،متن این اطلاعیه در پی می آید:
بسمه تعالی.

انجمن‌اسلامی دانشجویان دانشکده ی علوم‌ اجتماعی دانشگاه‌تهران؛ در نظر داشت در تاریخ 2 اردیبهشت برنامه‌ای تحت عنوان «بررسی وضعیت سیاست‌های قومی و اقلیتی در ایران» برگزار کند. در این برنامه قرار بود که جناب آقای حجت‌الاسلام علی یونسی، دستیار ویژه رئیس جمهور ایران در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، به عنوان یک مقام پاسخگو و آقای دکتر فکوهی، عضو هیات علمی دانشکده ی علوم اجتماعی، به عنوان تحلیلگر در رابطه با نسبت هویت قومیت‌های قومی با هویت ملی؛ شرکت کنند.

برنامه ی مذکور، علی‌رغم اخذ مجوز از شورای‌فرهنگی دانشکده ی علوم‌ اجتماعی؛ از سوی دانشگاه‌تهران به دلیلی نامعلوم، لغو مجوز شد. به همین‌دلیل، انجمن‌اسلامی دانشکده ی علوم‌ اجتماعی دانشگاه تهران، درخواست برگزاری این برنامه را در تاریخ 7 اردیبهشت، ارائه کرد که بار دیگر با ممانعت سرپرست دانشگاه تهران، برای برگزاری روبه‌رو شد.

در برنامه‌ای دیگر، انجمن‌اسلامی دانشکده ی علوم‌ اجتماعی دانشگاه تهران، قصد برگزاری «تریبون‌آزاد دانشجویی با موضوع  بررسی وقایع سیاسی اخیر در کشور» را داشت. این برنامه نیز علی‌رغم داشتن مجوز از سوی شورای فرهنگی این دانشکده، از سوی دانشگاه تهران، مجوز نگرفت.

بدین وسیله؛ انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده ی علوم اجتماعی به اطلاع دانشجویان و مسوولین می‌رساند که در طی یک ماه گذشته، با وجود تمام پیگیری‌ها برای برگزاری برنامه در فضای عمومی دانشکده و به رغم مساعدت مسوولین دانشکده، با موانعی از سوی دانشگاه روبه‌رو است. این در حالی است که از نظر دانشجویان، اتخاذ این رویه از سوی مسوولان دانشگاه، در تعارض و تقابل با سیاست‌ها و شعارهای ریاست محترم جمهوری‌اسلامی ایران است و به نوعی ادامه دادن همان روندهای غلطی است که در طی 8 سال گذشته باعث نابودی استقلال دانشگاه و از بین رفتن پویایی فضای عمومی شده‌اند.

انجمن‌اسلامی دانشجویان دانشکده علوم‌اجتماعی دانشگاه تهران، ادامه ی این روندها را به ضرر فضای عمومی دانشگاهها می‌داند و از ریاست آتی دانشگاه تهران، انتظار دارد تا با به‌رسمیت‌شناختن استقلال دانشکده‌ها، مانع لغو برگزاری برنامه‌ها شود.

افزودن نظر جدید