انتقاد شدید اساتید حوزه و مدیران تلویزیون از برنامه سحر سيما/مدیر ارشد سیما: هیچ مجوزی برای جلوگیری از اجرای فرزاد جمشیدی نداریم

شب گذشته و در حاشیه یک دیدار فرهنگی، یکی از مدیران مطرح تلویزیون درباره انتقادهای گسترده از برنامه های ماه رمضانی تلویزیون پرده برداشت و به بی مخاطب بودن برنامه سحر اشاره کرد و گفت: صدای مدیران دلسوز سیما و همچنین برخی اساتید برجسته حوزه درآمده و خودمان هم نمی دانیم باید چه کنیم.

 

به گزارش امیدنامه به نقل از روزنو، وی این نکته را هم گفته که از دو سال قبل با تماس های مردمی و مسئولان مختلف کشور که خواستیم از وجود فرزاد جمشیدی برای برنامه سحر استفاده نشود، اما دستورات شفاهی و بالادستی موجب ایجاد رعب و وحشت در این زمینه شد که مدیران شبکه هم احساس کنند نباید دنبال دردسر بگردند. این در حالی است که ما در زمینه عدم به کارگیری جمشیدی، نه حُکم قضایی داشته ایم و نه دستور مکتوب حراستی!
نکته قابل تامل اینکه قراربوده امسال برنامه سحر را فرزادجمشیدی اجرا کند تا کمی از بار انتقادها به تلویزیون و برنامه سحر کاسته شود اما در لحظه آخر و علیرغم موافقت همه مسئولان و نهادهای نظارتی باز هم همان دستورهای شفاهی موجب سردرگمی مدیران سیما و حذف دوباره جمشیدی از سفره های سحرگاهی مردم شد.
فرزاد جمشیدی، سه سال قبل ، پس از دو دهه همکاری با صدا و سیما با انتشار نامه ای عجیب از اجرای تلویزیونی خداحافظی کرد.
وی پیش از فرا رسیدن ماه رمضان در گفت و گویی رسانه ای اعلام کرده بود هیچ گاه در تلویزیون به صورت رسمی و قانونی ممنوع التصویر نبوده و کناره گیری خود را حاصل تکاپو و مقاومت دست های پنهانی دانسته بود که بالاخره روزی به مردم معرفی خواهند شد.
او در سال های دوری از اجرای تلویزیونی فرهنگ نامه جامعی برای مشاهیر ایران در 20 مجلّد تالیف کرده که در نوع خود بی نظیر است.
 

 

افزودن نظر جدید