الهام بعد از حکم رهبری:ظرفیت احمدی​نژاد بیش از عضویت در مجمع است

در حالی که رهبر انقلاب ،محمود احمدی‌نژاد را به عضویت مجمع تشخیص مصلحت در آوردند غلامحسین الهام در اظهار نظری جالب می‌گوید ظرفیت احمدی‌نژاد بیش از عضویت در مجمع تشخیص است.الهام سال گذشته گفته بود مجمع تشخیص جای افراد بیکار است!!

به گزارش امید به نقل از تسنیم،سخنگوی دولت دهم در پاسخ به این سوال که آیا شایعاتی مبنی بر پرداخت هدیه 80 میلیونی از سوی دولت به شما در آخرین روزهای دولت دهم، صحت دارد؟ گفت: بنده نیز مثل بقیه افرادی که نشان دولتی دریافت کردند، طبق مصوبه دولت نشان درجه 2 لیاقت و مدیریت گرفتم. برخی آن را قیمت‌گذاری کردند و قیمت "نشان" را می‌نویسند.

وی با بیان اینکه علاوه بر من، افراد متعددی در طول این 8 سال نشان گرفتند، افزود: برخی از معاونین من در وزارتخانه و برخی دیگر از وزرا و معاونین‌شان نشان عدالت گرفتند. لیست اسامی این افراد در مصوبات دولت موجود است.

سخنگوی دولت دهم با اشاره به اعطای این نشان‌ها در دولت آقای خاتمی و تمامی دولت ها تصریح کرد: این افتخار است که کسی مفتخر به دریافت نشان شود. برای اعطای نشان باید موضوع در کمیسیون مربوطه مطرح شود و آنها براساس معیارهایی که دارند، بررسی کنند و بعد از آن، افراد را مفتخر به اعطای نشان می‌کنند.

الهام با بیان اینکه این کمیته به خیلی از افراد همچون سرلشگر فیروزآبادی رئیس ستاد فرماندهی کل و آیت‌الله گیلانی نشان داده است، گفت: این کمیته حتی به شخصیت‌های خارجی همچون آقای چاوز رئیس‌جمهور ونزوئلا نیز نشان اعطا کرده است.

وی ادامه داد: نشان بنده، نشان درجه 2 لیاقت و مدیریت است. این را می‌توان در رسانه‌ها منتشر کرد. وزرای صنعتی مثل مهندس نیکزاد نیز به حق نشان درجه یک خدمت گرفتند. با خدماتی که ایشان انجام داده است، قطعا لیاقت این مدال را دارد. البته من به عنوان یک شخص خودم را لایق دریافت نشان نمی‌دانم زیرا خدمت به کشور بسیار بالاتر از این حرفهاست و من یک فرد کوچکی در این مجموعه هستم.

سخنگوی دولت دهم با بیان اینکه زمانی که نشانی اعطا می‌شود، نمی توان آن را رد کرد، تصریح کرد: من لایق دریافت نشان نبوده و نیستم ولی وقتی مجموعه‌ای تصمیم گرفته و اعطای نشان کرده، این یک توفیق و موفقیت برای یک فرد است؛ این نشان جنبه 2 طرفه و قبول و رد ندارد. من به این افتخار، افتخار می‌کنم و خوشحالم از دولتی که شاخصش عدالت‌گستری بوده این نشان را دریافت کرده‌ام.

وزیر دولت نهم درخصوص چرایی اینکه دولت یازدهم برخلاف دولت احمدی‌نژاد که از وزیر دولت خاتمی (رحمتی) استفاده کرد، از هیچ وزیر دولت دهم استفاده نکرد، گفت: علاوه بر این در دولت آقای احمدی‌نژاد، آقای آقازاده رئیس سازمان انرژی اتمی نیز از دولت قبل بودند؛ حتی احمدی‌نژاد از طریق من و همچنین خودش از آقای عارف خواستند که معاون اول بمانند. البته به افراد دیگری هم پیشنهاد تداوم همکاری داده شد. الان این دولت، صرفا دولت آقای هاشمی و کارگزارانی است.

الهام در پاسخ به این سوال که آیا شما از آقای احمدی‌نژاد جدا شده‌اید یا به دانشگاه احمدی‌نژاد و اخیراً به ساختمان لادن می‌روید، اظهار داشت: من با خواست احمدی‌نژاد با ایشان همکاری می‌کنم.

وی درباره اینکه آیا در ساختمان لادن و دفتر رئیس‌جمهور سابق رفت و آمد دارید، گفت: به آقای احمدی‌نژادسر می‌زنم ولی در آنجا دفتر ندارم. من آنجا مستقر نیستم ولی آنجا می‌روم و خدمت آقای احمدی‌نژاد می‌رسم.

سخنگوی دولت دهم درباره ارزیابی‌اش از عضویت احمدی نژاد در مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار داشت:ایشان به مقام معظم رهبری عرض کردند که در خدمت نظامم و هر جا ایشان بخواهند خدمت می‌کنند. این دیگر تصمیم مقام معظم رهبری است که از ایشان خواستند به مجمع برود ولی به هر حال من ظرفیت آقای احمدی‌نژاد و توانمدی‌اش را برای خدمت، توانمندی بسیار بیشتری می‌بینم. امیدوارم که این ظرفیت در کشور بالفعل بماند.

الهام در پاسخ به این سوال که آیا احمدی‌نژاد 4 سال دیگر به صحنه رقابت‌های ریاست‌جمهوری خواهد آمد یا نه، گفت: ان‌شا‌الله در این 4 سال حکومت مطلوب کریمه محقق شود و ایشان حکومت کنند و نسخه و پیوند اصلش واصل شود و حکومت ولایت فقیه به حکومت جهانی امام عصر(عج) متصل شود.

افزودن نظر جدید