افشاگری فرزند آیت‌الله بطحایی از فشار ستاد اصولگرایان

سیدعلی بطحایی، فرزند آیت‌الله هاشم بطحایی گلپایگانی، کاندیدای مجلس خبرگان پرده از اصرار و پافشاری ستاد اصولگرایان بر کاندیداهای لیست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای اعلام انصراف از لیست و اعلام برائت از آن برداشت.

به گزارش امیدنامه به نقل از انتخاب ؛ او اعلام کرد: بارها از ستاد اصولگرایان با بنده تماس گرفتند و اصرار داشتند اگر آیت‌الله بطحایی از لیست خبرگان مردمی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اعلام انصراف کند، مورد حمایت لیست اصولگرایان قرار گرفته و کلیه هزینه‌های تبلیغاتی ایشان را نیز تقبل می‌کنیم.

مشروح این گفت‌وگو و افشاگری او به شرح ذیل است:

آقای بطحایی! لطفاً بفرمایید ماجرای فشارهای اخیر به جنابعالی ابوی چه بوده است؟

افرادی از ستاد اصولگرایان طی این روزها، بارها با بنده تماس گرفتند و اصرار می‌کردند آیت‌الله بطحایی از لیست آیت‌الله هاشمی اعلام انصراف کند. من به آنها می‌گفتم: ما باید آبروی ایشان را در خبرگان حفظ کنیم. این یعنی چه؟ مگر شما تابع ولایت نیستید؟ اگر تابع ولایتید، نباید این کارها را بکنید. 

در این تماسها دقیقاً از شما چه می‌خواستند؟

می‌گفتند شما از لیست آقای هاشمی انصراف بدهید. ما شما را وارد لیست اصولگرایان می‌کنیم و همه تبلیغات شما را انجام می‌دهیم. من اگر می‌دانستم اینها هستند، که تماس می‌گیرند،  ضبط می‌کردم. متأسفانه یکی دو مورد که داشتم رانندگی می‌کردم، وگرنه ضبط می‌کردم.

شما چه جوابی می‌دادید؟

من ‌گفتم ما اصلاً چنین کاری را نمی‌کنیم، اصلاً صلاح نیست.

پس اینکه خبر داده بودند، ایشان اعلام انصراف کرده است، از خودشان ساخته بودند؟

بله، بله، رد کردم، من همه را تکذیب کردم، ما گفتیم هستیم در لیست (لیست هاشمی) چه کسی میگه همچین چیزی را؟ من با حاج آقا (آیت‌الله بطحایی) هماهنگ کردم اگر احیاناً تماس گرفتند، که خوشبختانه همه با من تماس گرفتند، با حاج آقا تماس نداشتند.

هدف این افراد چیست؟

می‌خواهند این لیست را بشکنند. شما تیتر دیروز کیهان (لیست مدعیان اصلاحات برای خبرگان  متلاشی شد) را ببینید، چنان(تیتر) زده که انگار همه 16 نفر آمدند، گفتند ما را بیاورید بیرون. چنان با عجله کار کردن که عکس حاج آقا بطحایی را اشتباه زدند، عکس یکی دیگه است.

اینقدر اینها دارند تحت فشار و بدو بدو (با عجله) کار انجام می‌دهند. همه تحت فشارند. در تماس ستاد اصولگرایان به من می‌گفتند: همه انصراف داده‌اند. گفتم کی انصراف داده؟ گفت: آقای ری شهری، استعفا داده اند، آقای تسخیری استعفا داده، آقای شاه آبادی انصراف داده، آقای سیدهاشم حمیدی انصراف دادند. گفتم: مرد حسابی! آقای سیدهاشم حمیدی اصلاً جزء این لیست نیست. گفت: چرا خبر نداری؟ گفتم: پس تو خبر نداری و برو نگاه کن! شما اصلاً از کار خودتون هم بی‌خبرید که دارید چکار می‌کنید. 

در واقع اینها می‌خواهند در این قضیه که بی بی سی و لندن حمایت این‌چنینی کرده، از آب گل ‌آلود ماهی بگیرند. این لیست را خراب کنند تا لیست آنها (اصولگرایان) بالا بیاید. همه سعی‌شان این است که این لیست بشکند تا در افکار عمومی بپیچد که اینها با انگلیسی‌ها هستند. بعد اینهایی هم که آقای هاشمی حمایت کرده، اینها ابراز برائت کنند، (و ادعا کنند که) اصلاً این لیست کسی توش نیست، این لیست را عقیم کنند.

مدام اصرار بر این داشتند که شما انصراف بدهید، گفتم: ببینید ما از بابت بی‌بی سی و لندن، اعلام برائت کردیم، ما کاری به حمایت آنها نداریم. ما خودمان هستیم و لیست آقای هاشمی و بچه‌های انقلاب. ولی اینکه ما از لیست بیرون بیاییم، این خبرها نیست، ما به هیچ‌وجه از این لیست انصراف نمی‌دهیم.

شرعاً، عرفاً اصلاً درست نیست...من به آنها (ستاد اصولگرایان) گفتم: اگر شما دوست مغرضی هم هستی، الان وقت این‌کار نیست که دو روز مانده به رأی‌گیری شما بیایید و همه چیز را خراب کنید.

افزودن نظر جدید