افزایش غلظت آلاینده «ازن» طی امروز

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، افزایش غلظت آلاینده «ازن» و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد پایتخت طی امروز ( ۲۵ شهریور ماه) دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش اميدنامه به نقل از ایسنا، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با برقراری جو آرام در صبحگاه امروز (۲۵ شهریورماه) و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد هستیم.

طی روز کاهش تندی باد شرایط مناسب برای تجمع آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد همچنین با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» شاهد افزایش غلظت این آلاینده طی ساعات بعدازظهر در برخی مناطق خواهیم بود.

در اواخر وقت با عدم وزش باد مؤثر پیش‌بینی می‌شود غلظت ذرات معلق افزایش پیدا کند و کیفیت هوای پایتخت در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

با تداوم این شرایط جوی تا صبح فردا (۲۶ شهریور ماه) هم‌زمان با آغاز تردد خودروها افزایش غلظت ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد. طی روز نیز عدم وزش باد مؤثر از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند بنابراین احتمال می‌رود در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (۲۶ شهریور ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس دور از انتظار نخواهد بود.

 آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۸۲ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۳ است‌ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

 

افزودن نظر جدید