اعظم طالقانی: برخی علما می‌گفتند اگر خانم‌ها شیخ فضل‌الله نوری هم شوند نمی‌گذاریم به ریاست‌جمهوری برسند

دبیرکل جامعه زنان انقلاب اسلامی گفت: برخی از علما در مجلس اول خبرگان می‌گفتند اگر شما خانم‌ها شیخ فضل‌الله نوری هم شوید ما نمی‌گذاریم که به سمت رییس‌جمهوری برسید.

به گزارش امیدنامه به نقل از ایلنا،اعظم طالقانی فعال سیاسی در همایش تداوم تدبیر و امید بررسی عملکرد دولت روحانی در حوزه زنان با اشاره به عملکرد ۴ ساله دولت روحانی گفت: من با آقای روحانی در دوره اول مجلس شورای اسلامی همکار بودیم ایشان به دلیل اینکه به ترتیب حوزه‌های حاکمیتی را طی کردند اصلح‌ترین شخص برای رسیدن به سمت ریاست جمهوری در بین سایر نامزدها هستند.

او ادامه داد: در این وضعیت کشور، روحانی شجاعانه ایستادگی کرده است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به عملکرد و اهداف حسن روحانی افزود: وقتی آقای روحانی از کلمه گازانبری در مقابل قالیباف استفاده کرد ما فهمیدیم که جهت‌گیری او سمت و سوی درستی دارد اگر بخواهیم به صورت عقلانی تصمیم بگیریم در این شرایط مملکت با توجه به حضور سایر نامزدها، تنها اوست که می‌تواند کشور را نجات دهد.

طالقانی در مورد مسائل مربوط به کلمه رجل سیاسی خاطرنشان کرد: آنچه در قانون اساسی آمده است بحث تفکیک جنسیتی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد. پدرم بر موضوع عدم وجود تفکیک جنسیتی در جامعه تاکید داشتند اما برخی از علما در مجلس اول خبرگان می‌گفتند اگر شما خانم‌ها شیخ فضل‌الله نوری هم شوید ما نمی‌گذاریم که به سمت رییس‌جمهوری برسید.

طالقانی ادامه داد: ما یک روز در قم به خدمت علما رسیدیم تا موصوع حضور زنان در انتخابات ریاست‌جمهوری را حل کنیم ولی آنها تنها به جز یکی از علما که در این مورد سکوت کردند باقی علما با این امر مخالفت کردند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به حضور زنان در جامعه گفت: ما یک جامعه ۸۰ میلیونی هستیم که قسمتی از آن را زنان تشکیل می‌دهند پس اگر بخواهیم تفکیک جنسیتی اعمال کنیم باید حتی خانم‌ها را در حساب جمعیتی نیاوریم این نمی‌شود که برخی را در روشنایی و برخی در تاریکی نگه داریم.

افزودن نظر جدید