اظهارات دکتر عارف در حسینیه جماران: دولتی که رای بالایی می آورد چالش های کمتری خواهد داشت

رئیس فراکسیون امید در حاشیه انداختن رای خود به صندوق گفت: حضور مردم یعنی مشروعیت دادن به نظام و بالا بردن امنیت ملی می شود.

به گزارش امیدنامه،دکتر محمدرضا عارف که به همراه همسزر و اعضای خانواده خود در اولین ساعات رای گیری به حسینیه جماران رفته بود در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت انتخابات گفت: نگاهی که حضرت امام داشتند این بود که مردم صاحب انقلاب هستند و ما این نگاه را در قانون اساسی متبلور می بینیم. در قانون اساسی مردم جایگاه ویژه ای دارند.

عارف در ادامه گفت: در یک جمله می توان گفت که مردم همه جایگاه های اصلی کشور را به صورت مستقیم و غیرمستقیم انتخاب می کنند. بنابراین حضور مردم در انتخابات ها مهم است و مردم هم متوجه این مساله هستند که حضورشان مشروعیت دادن به نظام و بالا بردن امنیت ملی است. انشاءالله این انتخابات هم مانند انتخابات های قبل پرشور و با نشاط برگزار می شود.

وی در پاسخ به این سوال که شرکت مردم در انتخابات چه نقشی در حل مشکلات مردم دارد گفت: رای بالای مردم به معنای تایید برنامه های دولت است و دولتی که با رای بالای مردم انتخاب می شود خیلی بهتر می تواند برنامه هایش را جلو ببرد و با چالش های کمتری روبه رو خواهد شد.

رئیس فراکسیون امید همچنین درباره  تخریب‌های علیه دولت گفت: در آستانه انتخابات این طبیعی که یک سری تخریب‌ها صورت بگیرد.

او تاکید کرد : در یک حکومت اسلامی رعایت اخلاق از اصول اولیه آن جامعه است و مردم ما نیز غیر از این تاکنون انجام نداده‌اند.

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: امور باید با عقلانیت صورت بگیرد اما متاسفانه هنگام انتخابات برخی از اتفاقات که زیبنده نیست پیش می‌آید.

عارف گفت: ما انتظارمان این است که از فردای انتخابات رقابت‌ها به همدلی و رفاقت تبدیل شود.

او افزود: توسعه و اداره کشور با تعامل و همدلی امکان‌پذیر است.

رییس بنیاد امید ایرانیان در ادامه با اشاره به این که نامزدها وعده‌هایی داده‌اند که باید در صورت پیروزی به آن‌ها عمل کنند، عنوان کرد:  رییس‌جمهور منتخب باید بداند تعهداتی به هنگام تبلیغات داده‌اند که باید ظرف چهار سال آن را اجرایی کند.

او تاکید کرد: عمل کردن کاندیدا به تعهداتشان باعث حضور مردم در صحنه می‌شود که این اصلی‌ترین سرمایه و دل گرمی برای ما است.

افزودن نظر جدید