داریوش قنبری در گفت‌وگو با پایگاه خبری-تحلیلی امید:

اصولگرایان مسئولیت‌پذیر نیستند/اصولگرایان آب به آسیاب دشمن می‌ریزند

سخنگوی فراکسیون اصلاح طلبان در مجلس هشتم با بیان اینکه اصولگرایان مسیر خود را از احمدی‌نژاد جدا کرده‌اند،تاکید کرد:اصولگرایان نمی خواهند مسئولیت 8 سال عملکرد دولت احمدی‌نژاد را بپذیرند.

داریوش قنبری در گفت‌وگو قنبری با پایگاه خبری-تحلیلی امید،در پاسخ به سوالی درخصوص تحرکات بخش افراطی اصولگرایان علیه اصلاح طلبان اظهارداشت: اگر اصولگرایان و یا حتی حامیان دولت معتقدند، همچنان میان مردم محبوبیت دارند بنابراین بهتر است وارد میدان رقابت شوند نه اینکه مسائلی مطرح کنند که نه به نقع خودشان و نه به کشور است.

وی ادامه داد:در شرایطی که خارج از مرزهای ما، عده ای با دقت انتخابات ما را رصد می کنند. گروه‌های داخل نباید با اقدامتشان گزک به دست دشمن دهند. این مساله نیز بارها از سوی رهبر انقلاب تاکید شده است. مثلا برای اینکه جناح مقابل را تخریب کنند از مسائل پشت پرده ای بگویند که شاید خودشان مسبب آن بوده اند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر بنا به رجزخوانی و یا تخریب یکدیگر برای پیروزی در انتخابات باشد، اصلاح طلبان با توجه به نحوه مدیریت کشور در این هشت سال (مخصوصا چهار سال اخیر) و با توجه به شرایط اقتصادی و تورمی کشور حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. اما اصلاح طلبان هرگز این نوع از رقابت را سالم و مورد پسند ندانسته‌اند.

وی تاکید کرد: اصولگرایان تمام توان خود را در این چند سال صرف کرده اند و حالا وقت آن است که بنشینند و تماشاگر آرای مردم نسبت به عملکردشان و محبوبیتشان برای ادامه فعالیت باشند.

قنبری گفت: احمدی‌نژاد گزینه اصلی اصولگرایان برای ریاست جمهوری بود اما اکنون می‌بینیم که با توجه به اتفاقاتی که در کشور افتاده، برخی از اصولگرایان مسیر خود را از احمدی‌نژاد جدا کرده‌اند و نمی‌خواهند مسئولیت آنچه در این چند سال اتفاق افتاده است را بر عهده بگیرند و حتی برخی از آنها احمدی نژاد را اصولگرا نمی‌دانند. با این حال همیشه رقیب اصلی اصولگرایان اصلاح طلبان و رقیب اصلی اصلاح طلبان نیز اصولگرایان بوده اند ولی اینبار دولت کاندیدایی دارد که دوباره با وعده‌های نا به جا قصد در کسب رای دارد.

نماینده مجلس هشتم همچنین درخصوص وعده‌های احمدی‌نژاد در آستانه انتخابات گفت: دولت یکبار امتحان خود را در زمینه اجرای وعده‌های انتخاباتی‌اش پس داده است و به نظرم استفاده از این روش برای کسب آراء دیگر نخ نما شده است و مردم هوشیارتر شده اند و دیگر فریب نمی‌خورند. چراکه هنوز بسیاری از وعده های دور اول ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد محقق نشده و حتی در دور دوم نیز اتفاقاتی بر خلاف وعده‌های داده شده، افتاد.

قنبری در پایان گفت: کاندیدای دولت رقیب قدرتمندی نیست چون مردم به دولت فعلی انتقادهای زیادی دارند بنابراین شاید به میزان لازم نتوانند به کاندیدای دولت اعتماد کنند. اصولگرایان نیز هنوز به اجماع نرسیده‌اند و نام کاندیداهای مختلفی از سوی آنها مطرح شده است. با این شرایط به نظر می‌رسد اگر اجازه فعالیت داده شود، اصلاح طلبان می‌توانند پا به میدان بگذارند و آراء خوبی به دست آورند. اگرچه ساخت آنچه در این مدت خراب شده، کار دشواری است.

افزودن نظر جدید