اصلاح​طلبان بر سر حمایت از خاتمی به اجماع نمی​رسند

دبیرکل حزب کارگزاران می‌گوید مجموعه اصلاح​طلبان بر سر حمایت از خاتمی به اجماع نمی​رسند

غلامحسین کرباسچی درخصوص انتخابات ریاست جمهوری پیش رو اظهار کرد: شخصیت‌های محبوبی که مورد توجه مردم نیز قرار دارند، تنها اثر و نقش آنها این نباید باشد که رییس‌جمهور شوند. این شخصیت‌ها می‌توانند نیروهای سیاسی و کادرها را آموزش دهند و برای آنان سرمشق و الگو باشند.

وی افزود: مطمئنا کشوری که بیش از 75 میلیون جمعیت دارد، اینگونه نیست که تنها یک نفر لیاقت ریاست‌جمهوری را در آن داشته باشد، آقای هاشمی و آقای خاتمی شخصیت‌های برجسته‌ و سرمایه‌های ملی کشور هستند، اما کاربرد این افراد تنها نباید در حوزه اجرایی باشد، در موقعیت های غیراجرایی می‌توانند نقش گسترده‌تروموثرتری ایفا کنند.

این فعال سیاسی در پاسخ به این‌که حزب کارگزاران در انتخابات پیش رو از نامزدی چه کسی حمایت می‌کند؟ گفت: مجموعه اصلاح‌طلبان به هر فردی که برسند، کارگزاران هم از او حمایت می‌کند. در بین نیروهای اصلاح‌طلب شخصیت‌های زیادی وجود دارد که می‌توان روی این افراد سرمایه‌گذاری کرد، جریان اصلاحات باید از پراکندگی و تفرقه پرهیز کند.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در پاسخ به این‌که اگر مجموعه اصلاح‌طلبان به این نتیجه برسند که خاتمی گزینه مطلوب است، آیا از وی حمایت می‌کنید؟ گفت: مجموعه اصلاح‌طلبان به این نتیجه نمی‌رسند. کارگزاران هم جزئی از اصلاح‌طلبان است. خودشان هم چنین انگیزه‌ای ندارند. آقای هاشمی و آقای خاتمی خود مشوق این‌ هستند که مجموعه اصلاح‌طلبان شخصی را از میان خود انتخاب کند و روی آن فرد اجماع شود.

کرباسچی در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر فشار برخی گروه‌های سیاسی اصلاح‌طلب از جمله کارگزاران بر صدور بیانیه از سوی سیدمحمد خاتمی برای اعلام عدم نامزدی انتخابات، تصریح کرد: اینها تبلیغات معمول انتخاباتی است. بعضی بحث‌هائی دارند که نمونه آنرا عرض کردم. در گذشته نیز اگر ما از نامزدی آقای هاشمی حمایت کردیم، نوعی عکس‌العمل به رفتارهای جریانات سیاسی بوده و خود آقای هاشمی هم آن روز فرمودند اگر روی فردی لایق توافق شود ضرورتی به حضور من نیست.

دیدگاه‌ها

خاتمی جان من بیا انقدر ناز نکن

منابع خبر و گزارش و بنویسید از کجاست

افزودن نظر جدید