اصرار بر حذف حسن خمینی، همایش را لغو کرد

دانشگاه دولتی آیت ا... بروجردی (ره) روز دوشنبه بیانیه ای در باره ی دلیل لغو همایش ملی تبیین شخصیت علمی حضرت امام خمینی (ره) در این شهرستان منتشر کرد. در این بیانیه به صراحت اشاره ای به اختلاف پیش آمده نشده است.

به گزارش امید به نقل از انصاف نیوز، در این بیانیه که خبرگزاری دولتی ایرنا منتشر کرده، صرفا به مخالفت با حضور یکی از سخنران ها اشاره شده است: «با کمال تاسف به سبب افراط گری افراط گرایان، و تهدیدهای تشنج آفرین آنها و با نهایت شگفتی، برخی مسوولان و تاثیرگذاران این شهر، اصرار بر برگزاری همایش با حذف یکی از سخنرانان همایش را داشتند. دانشگاه آیت ا... بروجردی با در نظر گرفتن تمامی جوانب و با عنایت به اینکه حرمت مومن از حرمت خانه کعبه بالاتر است، و برگزاری همایش با حذف یکی از سخنرانان که سبب شکستن حرمت مهمان همایش می شد، کل همایش را لغو کرد».

همایش ملی تبیین شخصیت علمی امام خمینی (ره) قرار بود 16 و 17 اردیبهشت در دانشگاه دولتی آیت ا... بروجردی (ره) با حضور حجج الاسلام سیدحسن خمینی، قربانعلی دری نجف آبادی و سید هاشم رسولی محلاتی برگزار شود.

گفتنی است فردی که با حضور او از سوی تعدادی از مسوولین شهر بروجرد مخالفت شده، سیدحسن خمینی، نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی است که افراطیون بعد از اتفاقات سال 88 سعی کردند او را تخریب کنند، حتی مدتی در رسانه های خود، او را سیدحسن مصطفوی خواندند.

این گونه مخالفت ها که در بیانیه ی دانشگاه در لفافه به آن اشاره شده، از سوی برخی مسوولینی انجام می شود که دخالت در این مسایل در حوزه ی اختیار آنها نیست اما متاسفانه به ویژه در شهرستان ها با اعمال نفوذ و فشار، آنها تعیین کننده ی صلاحیت سخنرانها و برگزاری مراسم ها شده اند.

افزودن نظر جدید