اشرفی اصفهانی:سکوت در برابر هتاکان به ضرر رئیس‌جمهور است

روزنامه الکترونیک امید ایرانیان نوشت: طی روزهای اخیر بارها از سوی اشخاص مختلف و از تریبون‌های رسمی کشور به حسن روحانی در حالی که بر صندلی ریاست دولت تکیه زده است، اهانت و او را «عمر وع اص»، «خائن» «ساده‌لوح» و «ضد ولایت‌فقیه» نامیده شد. این انتقادات که البته بیشتر در دایره توهین قرار دارد و نه نقد، این روزها به اوج خود رسیده است. برخی بر این باورند که این حملات طی ماه‌های اخیر افزایش پیدا می‌کند و یکی از دلایل آن نیز نزدیک شدن به انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری است. البته برخی نیز دلیل پیشروی برخی افراد در توهین را سکوت روحانی و تیم رسانه‌ای‌اش تلقی می‌کنند و می‌گویند که دلیل افزایش این نقدها، برخورد منفعلانه روحانی و تیم رسانه‌ای‌اش است. حجت‌الاسلام محمد اشرفی اصفهانی در گفت‌وگو با روزنامه الکترونیکی «امید ایرانیان»، با گلایه از سکوت روحانی و تیم رسانه‌ای‌اش می‌گوید:« سکوت برابر این افراد که این چنین توهین می‌کنند، جایز نیست و به ضرر خود و دولتش است.» مشروح این گفت‌وگو نیز در پی می‌آید:

آقای اشرفی اصفهانی،طی روزهای اخیر حمله‌ها علیه رئیس‌جمهوری شدت گرفت. تا آنجا که از تریبون‌های رسمی کشور به او توهین شد. بعضی معتقدند که دلیل شدت گرفتن این توهین‌ها، نزدیک شدن به انتخابات دور دوازدهم ریاست جمهوری است؟

دیگر نباید ربط داشتن و یا نداشتن این اتفاقات به انتخابات ریاست جمهوری را ملاک قرار داد. چراکه باید اصل موضوع را مورد نقد قرار داد.

باید در نظر داشت که نیش عقرب نه سر کین است، اقتضای طبیعتش این است. یعنی این افراد وقتی منافع خود به خطر افتاد و یا می‌افتد برای حفظ خود و منافعشان شروع به کارشکنی، اهانت و سنگ‌اندازی می‌کنند. طبیعت برخی افراد این‌طور است. در اینجا هم چون بحث انتخابات مطرح است، می‌توان گفت که برخی برای مطرح کردن خود و جناحشان با شیوه‌ها و وسایل مختلف سعی می‌کنند که رقیب را از صحنه خارج کنند و یا از دید مردم بیاندازند تا بتوانند به اهدافشان نزدیک شوند.

آقای حمید روحانی هم گفته‌اند که آقای رئیس‌جمهور باید محاکمه شوند.

آقایان برای حفظ منافع خود این مطالب را مطرح می‌کنند. چرا حسن روحانی باید محاکمه شود؟ به خاطر کارهای زیرساختی که برای کشور می‌کند یا برای اینکه ویرانه‌ای را که تحویل گرفت، مشغول بازسازی آن است؟ بحث محاکمه را پیش می‌کشند که برخی مسائل را به حاشیه ببرند.

آقای روحانی برابر این اظهارات اخیر هنوز استراتژی سکوت را پیشه کرده است. به نظر شما آیا او و تیم رسانه‌ای‌اش باید با همین دست فرمان حرکت کنند؟

بله. ما هم معتقدیم که او در این زمینه ضعیف عمل می‌کند. حتی او بعد از ۶ ماه که در تلویزیون حضور پیدا کرد، آن‌طور که باید و شاید از این فرصت استفاده نکرد. انتظاری که مردم از صحبت‌های او بعد از ۶ ماه، داشتند به دست نیامد و از این جهت به نظر می‌رسد که او باید قاطع‌تر و محکم‌تر صحبت کند. او باید برنامه‌های آینده‌اش را مطرح کند و برنامه‌اش را با مردم در میان بگذارد. یعنی به مردم توضیح دهد که برنامه‌های دولت در این سه سال اخیر چه طور پیش رفت و در سال آینده نیز چه برنامه‌هایی دارد. اینکه او دیر به دیر مصاحبه و یا اظهارنظر می‌کنند، شایسته ایشان نیست و باید قرص و محکم، با مهارت‌هایی که دارند، شفاف با مردم، صحبت کنند. آقای رئیس‌جمهور باید با تشریح دستاوردهای دولت، طی این مدت، مردم را دلگرم کنند. باید مشاوران و کسانی که با ایشان نزدیک هستند، تشریح کنند که سکوت برابر این افراد جایز نیست. بدون جواب گذاشتن این افراد، قطعاً به ضرر رئیس‌جمهور خواهد بود. کسانی هم که هوادار رئیس‌جمهور هستند نیز باید در این زمینه فعال باشند و پاسخ این صحبت‌ها را بدهند. هر چه آن‌ها بدون جواب بمانند، قطعاً بیشتر میدان‌دار خواهند شد و اگر همان ابتدا که این افراد اهانت می‌کردند، پاسخ می‌دادند، کار به اینجا نمی‌رسید.

در این یک سال باقی‌مانده دولت باید چه استراتژی را پیش گیرد؟

اولویت اول و آخر آقای رئیس‌جمهور باید حل مشکل اشتغال جوانان باشد. درست است که تورم تک رقمی شده است اما به چه قیمتی؟ به قیمت رکود کامل؟ باید فکر اساسی کرد که رکود را هر چه زودتر حل کنند و تورم وقتی معنا دارد که رکود از بین برود. الآن رکود بازار را فراگرفته است و مردم سر در گم هستند. باید در این یک سال باقی مانده باید ضرب العجل برنامه‌ها را تعیین کنند. به اراجیف گروه مقابل نباید توجهی کرد ولی نباید هم بدون جواب گذاشت.

یک بحثی هم پیرامون شما مطرح بود، در این رابطه که دادگاه ویژه روحانیت شما را محکوم کرده است، آیا این خبر صحت دارد؟

مسئله خاصی نبود. دادگاه بدوی بود که مشکلی هم ندارد و در حال حل شدن است.

افزودن نظر جدید