محمدرضا عارف بعد از تماشای نمایش "قرار سی و شش میلیونی":

استفاده از سلاح شیمیایی بدون توجه به عاملان آن یک جنایت است/حمله احتمالی به سوریه آغاز یک خشونت تمار عیار در منطقه است

دکتر محمدرضا عارف،عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی شامگاه شنبه-9 شهریور- به دعوت گروه "هنرهای دراماتیک نقاب صحنه" به شهریار از توابع استان البرز سفر کرد و به تماشای تئاتر "قرار سی و شش میلیونی" نشست.

به گزارش امید،این تئاتر که روایتگر تاریخ معاصر ایران و حوادث یک دهه اخیر بویژه در ارتباط با دستاوردهای هسته‌ا ی کشورمان است به کارگردانی"بهنام زینعلی" در فرهنگسرای الغدیر شهریاراجرا می‌شود.
دکتر محمدرضا عارف بعد از اجرای نمایش "قرار سی و شش میلیونی" در سخنان کوتاهی ضمن ارج نهادن به خلاقیت جوانان اجرای کننده تئاتر گفت:روایت بخشی از تاریخ معاصر ایران از طریق اجرای نمایش بی کلام بویژه درباره دستاوردهای هسته‌ای ایران، با توجه به امکانات محدودی که در اختیار دارید قابل تقدیر است.
وی با اشاره به بخشی از این تئاتر که به استفاده برخی کشورها از سلاح هسته‌ای می‌پرداخت، گفت: استفاده از سلاح هسته‌ای و شیمیایی بدون توجه به عاملان آن یک جنایت است و باید محکوم شود.کشورهای غربی بویژه آمریکا بار دیگر به فکر ماجراجویی در منطقه افتاده‎اند و مدعی هستند که با حمله به کشور سوریه   خشونت و افراط گرایی در این کشور پایان می‌یابد ولی حمله به  سوریه خود آغاز یک خشونت تمار عیار در منطقه است و قطعا دامن مسببین آن را خواهد گرفت.
عارف تاکید کرد: تمامی گروه‌های صلح‌طلب باید برای پایان دادن به این وضعیت اسف‌بار و نگران کننده در سوریه تلاش کنند.
گفتنی است لوح یادبودی از سوی "گروه هنرهای دراماتیک نقاب صحنه" به دکتر محمدرضا عارف اهدا شد.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید