احمدی‌نژاد در راه ترکیه

پایگاه خبری انتخاب از سفر محمود احمدی‌نژاد در روز پنجشنبه آتی به ترکیه خبر داد و نوشته است: احمدی‌نژاد قرار است برای حضور در سالگرد درگذشت نجم الدین اربکان راهی ترکیه شود.
 
نجم الدین اربکان نخست‌وزیر اسب ترکیه بود که در فوریه سال 2011 درگذشت. رجب طیب اردوغان و عبدالله گل از جمله افرادی هستند که تحت نظر او رشد پیدا کردند.
 
اطرافیان احمدی‌نژاد سعی دارند که در این سفر، دیدارهایی بین او و مقامات فعلی ترکیه از جمله رجب اردوغان تنظیم کنند. با این حال، برخی مسئولان ترکیه هنوز پاسخ مثبتی به این درخواست‌ها نداده‌اند.
 
به احترام مردم ترکیه، نمی‌نشینم
 
محمود احمدی نژاد که یکی از عروس هایش «ترکیه ای» است، اخیرا با شبکه ی TRT ترکیه مصاحبه ای انجام داد که نخستین گفتگوی او پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 92 محسوب می شود.
 
او در این مصاحبه در شرایطی که مصاحبه کننده از وی خواست که بنشیند، با بیان اینکه به خاطر احترام به مردم ترکیه حاضر به نشستن نیست، گفت: ترکیه ملتی بزرگ و بسیار باافتخار، خواهان آزادی و عدالت است و در راه این ارزشها اهل مبارزه و مجادله می‌باشد. ترک‌ها قرن‌ها پرچم‌دار اسلام بودند. معتقدم که ایران و ترکیه به عنوان دو قدرت بزرگ باید دست به دست یکدیگر بدهند.
 
محمود احمدی نژاد که از زمان پیروزی حسن روحانی در انتخابات و ترک کاخ ریاست جمهوری، ترجیح می داد سخنی نگوید و حضور برجسته‌ای در جامعه نداشته باشد، اخیرا تحرکاتی از خود نشان داده است. وی اخیرا با حضور در چندین همایش و سالگرد به سخنرانی پرداخته و از دولت روحانی انتقاد کرده است.
 
وی همچنین به تازگی پایگاه اطلاع رسانی خود در فضای مجازی را به تازگی افتتاح کرد و نوید «آغاز بهار» را به طرفداران خود داد.

افزودن نظر جدید