احتمال کاندیدا نشدن چمران در انتخابات داخلی شورای شهر

۸ روز به انتخابات رئیس دومین سال شورای چهارم مانده است، اما برخلاف دوره‌های قبل گزینه تازه‌ای در بین کاندیداهای احتمالی مطرح شده و حالا احمد دنیامالی در کنار احمد مسجد‌جامعی و مهدی چمران برای ریاست شورا رقابت می‌کند.

به گزارش امید به نقل از ایسنا، پیش از این احمد مسجدجامعی از جبهه اصلاح‌طلبان و مهدی چمران از جبهه اصولگرایان به عنوان کاندیداهای احتمالی ریاست دوره دوم شورای چهارم مطرح بودند و گفته می‌شد مرتضی طلایی – نایب رئیس شورای شهر تهران نیز گزینه دیگر اصولگرایان است؛ اما شنیده‌ها حاکی از آن است که احمد دنیامالی – رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ ونقل به عنوان گزینه مدنظر محمدباقر قالیباف – شهردار تهران نیز در بین گزینه‌های ریاست دومین سال دوره چهارم شورا قرار دارد.

دنیامالی که با “نداشتن هیچ تذکری در صحن شورا” رکورددار کمترین تذکر در یک سال اول شورای چهارم است، سوابقی چون معاونت فنی و عمران شهردار تهران در دوره هشت ساله محمدباقر قالیباف در سال‌های ۸۴ تا ۸۸ را دارد. او سال گذشته از ائتلاف اصلاح‌طلبان به عنوان نفر سیزدهم برای تصدی نمایندگی مردم پایتخت وارد شورای شهر تهران شد؛ اما در جریان انتخاب شهردار تهران رسما اعلام کرد که به قالیباف رأی می‌دهد.

برخی از اعضا نسبت به گزینه بودن مهدی چمران تردید دارند چرا که گفته می‌شود رئیس دو دوره گذشته شورای شهر تهران که تاکنون اصلی‌ترین گزینه مطرح شده از سوی اصولگرایان بوده تصمیم دارد تا زمانی که اطمینان نیافته به عنوان رئیس انتخاب می‌شود، برای ریاست شورا کاندید نشود و در این میان برخی اصولگرایان روی گزینه دیگری یعنی احمد دنیامالی سرمایه‌گذاری کرده و در تلاش هستند رأی اصلاح‌طلبان را نیز کسب نمایند، چرا که دنیامالی در بین اصلاح‌طلبان نیز طرفدارانی دارند.

دنیامالی در ابتدای ورود به شورای چهارم با رای به محمدباقر قالیباف – گزینه اصولگرایان برای شهرداری تهران – به همراه الهه راستگو باعث شد قالیباف برای بار سوم کلید بهشت را در دست گیرد، حال آنکه اصلاح‌طلبان محسن هاشمی را به عنوان گزینه مورد نظر خود برای ریاست شورای شهر معرفی کرده بودند. همچنین گفته می‌شود که دنیامالی پس از ورود به شورای چهارم در فراکسیون اصلاح‌طلبان شورا شرکت نکرده است و همین مسئله اعتراض اعضای دیگر اصلاح‌طلب را برانگیخته است.

ممکن است با توجه به این حاشیه‌ها انتخابات آتی شورا به جای جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۱ شهریور یکشنبه ۹ شهریور و بدون حضور رسانه‌ها برگزار شود که البته در این صورت، این روند برخلاف انتخابات سال گذشته است که در جلسه علنی انجام شد.

۱۲ شهریورسال گذشته احمد مسجدجامعی توانست با کسب ۱۶ رای در برابر مهدی چمران که ۱۵ رأی کسب کرده بود، در رقابتی نزدیک پیروز انتخابات ریاست شورای شهر تهران شود و حال باید دید که در دوره جدید اعضا به تمایل به ثبات دارند و یا تغییر را ترجیح می‌دهند.

این گمانه‌زنی‌ها در حالی مطرح می‌شود که تاکنون احمد دنیامالی، اظهار نظری درباره نامزد شدنش برای انتخابات آتی شورا، مطرح نکرده‌ و این شنیده‌ها را تایید نکرده‌ است.

افزودن نظر جدید