احتمال رقبای جدید برای ریاست مجلس

رییس فراکسیون رهروان ولایت مجلس گفت: دو فراکسیون اصولگرایان و رهروان ولایت مجلس هنوز به نظر واحدی در مورد انتخابات هیات رییسه مجلس نرسیده اند.

به گزارش امید به نقل از ایرنا،کاظم جلالی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در مورد انتخابات هیات ریسه مجلس و رایزنی های خود با حداد عادل رییس فراکسیون اصولگریان گفت: آقای حداد عادل مدتی پیش بحثی را مبنی بر اینکه ترکیب فعلی هیات رییسه حفظ شود مطرح کرد که من به وی گفتم این موضوع را باید در فراکسیون رهروان ولایت مطرح کنم چون روند فراکسیون دمکراتیک است.

وی اضافه کرد: حداد عادل همچنین گفت و گوهایی را با آقای لاریجانی در مورد حفظ وضع موجود در هیات رییسه مجلس داشت که پاسخ من و آقای لاریجانی این بود که همه نظرها باید در فراکسیون رهروان ولایت مطرح شود که اگر آنان بپذیرند ما قبول می کنیم.

وی اضافه کرد: پس از آن فراکسیون اصولگرایان مجلس جلسه ای داشت و در مورد صحبت های آقای حداد عادل موافقت ها و مخالفت هایی ابراز شد. آقای حدادل عادل به من گفت که ما با کلیت این موضوع که تغییری در هیات رییسه رخ ندهد موافقیم.

جلالی گفت: ولی پس از این صحبت ها ما زمزمه هایی شنیدیم که برخی افراد در فراکسیون اصولگرایان می خواهند کاندیدا شوند. من اسم این افراد را به آقای حداد عادل گفتم و بیان کردم که نمی شود این گونه باشد و باید همگرایی که بیان شده حفظ شود ولی آقای حداد گفت من با این افراد صحبت می کنم.

رییس فراکسیون رهروان ولایت مجلس ادامه داد: من امروز با آقای حداد در این باره صحبت کردم و پرسیدم نتیجه کار چه شد که آقای حداد هنوز نتیجه را به من نگفته است.

وی ادامه داد من به آقای حداد گفتم که برخی خبر ها رسیده که عده ای می خواهند برای ریاست کاندیدا شوند که آقای حداد عادل گفت این ها از یک جبهه هستند و سلیقه ای دارند که خیلی مورد توجه قرار نمی گیرد. من به آقای حدادل گفتم این ها از فراکسیون شما هستند و شما باید پیگیری کنید.

جلالی اضافه کرد: تاکنون من سخنی در این راستا از آقای حدادل عادل دریافت نکردم ولی برخی دوستان فراکسیون اصولگرایان که افراد موثری هستند امروز می گفتند ما در جریان صحبت آقای حداد که گفته هیات رییسه فعلی حفظ شود نیستیم و برخی دیگر می گفتند ما حتما می خواهیم کاندیدا شویم.

جلالی اضافه کرد: من روز پنجشنبه تماس تلفنی با آقای حدادل عادل داشتم و امروز نیز حضوری با وی حرف زدم و پیش از آنکه در جمع شما بیایم تلفنی با وی گفت و گو کردم ولی هم اکنون خبر متقنی در این زمینه نداریم.

جلالی اضافه کرد: این موضوع ایده ای است که آقای حدادل پیگیری صادقانه می کند ولی انگار در فراکسیون اصولگرایان به جمع بندی نرسیده اند.

جلالی با اشاره به نشست عصر اصولگریان و رهروان ولایت گفت: نشست عصر برای تعیین تکلیف خودماست زیرا رهروان ولایت درونش دمکراسی حاکم است.

وی در پاسخ به خبری درباره اینکه آیا محمدرضا باهنر نایب رییس کنونی مجلس برای انتخابات هیات رییسه کاندیدا می شود یا خیر گفت: باهنر فرد تشکیلاتی است و اینکه کاندیدا شود یا نشود با خودشان است ولی اگر کاندیدا شود و اگر رقیبی داشته باشد با رقیبش در فراکسیون رقابت می کند.

جلالی گفت: اگر باهنر در صحن رای بیاورد از پشتیبانی فراکسیون برخوردار می شود زیرا هر کس در فراکسیون رای بیاورد از پشتیبانی فراکسیون برخوردار است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا باهنر در فراکسیون رقیب دارد یا خیر گفت: در داخل فراکسیون ما هنوز کسی به عنوان رقیب مطرح نشده است ولی حالا باید ببینیم آیا تا بعدازظهر کسی کاندیدا می شود یا خیر؟

رییس فراکسیون رهروان ولایت مجلس یادآور شد: نقدهایی نسبت به باهنر در فراکسیون وجود دارد که به وی انتقال داده شد و حتی در جلسه صبح امروز نیز باهنر نقدها را پذیرفت و بیان کرد که باید آنان را برطرف کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ابوترابی فرد نایب رییس کنونی مجلس رای خواهد آورد، گفت: اجماع مستحکم تری نسبت به آقای ابوترابی فرد وجود دارد و وی مشکلی ندارد.

جلالی اضافه کرد: ما پخت و پز خارج از مجمع عمومی نداریم و دکتر لاریجانی اکراه دارند که جلسه خصوصی تری بگذارند تا شائبه ایجاد شود.

به گزارش ایرنا، نماینده شاهرود در پاسخ به این سوال که آیا برای انتخابات هیات رییسه کاندیدا می شود یا خیر گفت: برخی دوستان به من لطف داشته و دارند ولی من کاندیدا نمی شوم و در مرکز پژ‍وهش های مجلس کارم را دنبال می کنم. 

افزودن نظر جدید