ابطحی:جریان اصلاح طلب با قدرت در انتخابات شرکت می‌کند

عضو مجمع روحانیون مبارز گفت: در یک فضای عمومی جریان اصلاح طلب با قدرت و به طور فعال در انتخابات شرکت خواهند کرد.

به گزارش امید به نقل از آنا، حجت الاسلام "محمد علی ابطحی" عضو مجمع روحانیون مبارز در حاشیهٔ مراسم ختم "حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی اکبر صادقی" پدر همسر "سید محمد خاتمی" در پاسخ به سوالی درباره ورود اصلاح طلبان به انتخابات مجلس گفت: در فضای عمومی به طور حتم جریان اصلاح طلب با قدرت در انتخابات شرکت می‌کند.

وی گفت: من معتقدم  این اتفاق خواهد افتاد و در یک فضای عمومی جریان اصلاح طلب با قدرت و به طور فعال در انتخابات شرکت خواهند کرد.

ابطحی در پاسخ به سوال دیگری که به اظهارات جنتی رئیس شورای نگهبان اشاره داشت، مبنی بر اینکه اگر به اصلاح طلبان رو بدهیم مجلس خبرگان را هم از دستمان خارج می کنند،گفت: من این ادبیاتی را که آقای جنتی استفاده کرده‌اند، در رابطه با مجلس خبرگان قبول ندارم، مسئله رو دادن نیست، کشور قانون دارد و کسانیکه از نظر قانونی توان شرکت دارند،نباید با محدودیت مواجه شوند. افراد از هر جریانی که باشند می‌توانند کاندیدا شود، موضع گیری‌های شورای نگهبان در شرایط کنونی درست نیست این یک ادبیات غیر حقوقی است که آقای جنتی به کار برده است. همه جریان ها می توانند در انتخابات خبرگان شرکت کنند و اصلاح طلبان نیز با استفاده از روش های حقوقی و قانونی در این انتخابات شرکت خواهند کرد.

ابطحی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که در مورد بازی کامپیوتری پخش شده علیه موسوی و کروبی و خاتمی، گفت: این نوع رفتارها پسندیده نیست و این اقدامات  از طرف بقایای جریان افراطی صورت می‌گیرد که می‌خواهند به هر شکلی خود را در مقابل رای مردم قرار دهند و به دنبال ثابت کردن خود هستند. این نوع رفتارها مورد قبول افراد معقول نیست، حتی اگر اختلاف نظری وجود داشته باشد، چنین روشی و کشتن افراد در بازی‌های کامپیوتری و نوع ادبیاتی که در آن به کار می‌رود پسندیده نیست. با این کارها نمی‌توانند برای دولت حاشیه‌سازی کنند، این یک کار سخیف است.

وی اظهار داشت: افراطیون بیشتر سعی می‌کنند تا از طریق مجلس برای دولت حاشیه‌سازی کنند.

ابطحی در پاسخ به سوال دیگری در مورد بسته شدن روزنامه‌ها از دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا گفت: ما همیشه نسبت به بسته شدن روزنامه‌ها که عمدتا از اصلاح طلبان بوده انتقاد و اعتراض می‌کردیم و تاکید داشتیم که حداقل جریان‌های مطبوعاتی نباید از این اقدام حمایت کنند. همین جریان افراطی که از تعطیلی 9 دی ناراحتند، اگر آن زمان  از تعطیلی روزنامه‌ها حمایت نمی‌کردند، امروز فضا برای دفاع از آنها بهتر بود.

 

افزودن نظر جدید