آیت‌الله هاشمی رفسنجانی: پس از بروز اختلافات فرمانده جنگ شدم/مردم دیگر به فریبکاری‌های ظاهرالصلاح‌ها توجهی نمی‌کنند

آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان اوضاع ایران و عراق در مقطع فتح خرمشهر، به مسائل پس از آن، مخصوصاً اختلافات عملیاتی نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: در جلسات شورای عالی دفاع در این خصوص بحث می‌کردیم و وقتی این مسائل خدمت حضرت امام(ره) گزارش شد، مرا که یک طلبه بودم، به عنوان فرمانده برگزید.

به گزارش امید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار که صبح امروز با حضور جمعی از رزمندگان، آزادگان، جانبازان و خانواده‌های شهدا برگزار شد، هشت سال دفاع مقدس را قطعه‌ای بی‌نظیر و ارزشمند در تاریخ ایران خواند و گفت: همه دشمنان ایران و انقلاب در زمانی که نیروهای مسلح ما در شرایط روحی و تجهیزات مناسب نبودند، با تحریک حزب بعث، جنگ را بر مردم ما تحمیل کردند و فکر می‌کردند ایران اسلامی را منزوی و انقلاب را منهدم می‌کنند، اما آنچه بدست آمد، یک افتخار تاریخی است.

جانشین فرماندهی کل قوا و فرمانده سال‌های جنگ، با تبریک اعیاد شعبانیه به شیعیان و به ویژه پاسداران و جانبازان، گفت: جوانان ایران اسلامی با تأسی به فرهنگ عاشورا که این روزها منتسب به بزرگان آن است، روزهای جاودانی خلق کرده‌اند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رنج انسان‌ها در زندگی را برای رسیدن به سعادت با اشاره به آیات مکرر قرآن شیرین دانست و گفت: کسی که به عدل الهی باوری برخواسته از ایمان دارد، می‌داند رنج‌های آنان هم در بارگاه خداوند اجر دارد.

وی حق را جاودان توصیف کرد و با بیان بعضی از مشکلاتی که دستاوردهای جنگ را برای بعضی‌ها تلخ کرد، گفت: اولین و عمیق‌ترین تلخی رزمندگان، جانبازان و آزادگان جدایی و فراق از دوستان شهید است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری خاطراتی از فضای جبهه و پشت جبهه در هشت سال دفاع مقدس، گفت: همراهی زنان و همدلی مردم، ترکیب سه عنصر شرق، غرب و ارتجاع را برای کمک‌های همه جانبه به صدام بهم ریخت و نتیجه آن مرارت‌ها، پیروزی‌های سیاسی به عنوان پیروزی‌های نظامی بود.

فرمانده هشت سال دفاع مقدس با تشریح اوضاع ایران در مراحل مختلف، به شکل ویژه به عملیات بیت‌المقدس اشاره کرد و گفت: فتح خرمشهر مکمل چند عملیات قبل از آن بود که دشمنان را از قطعه‌ای عزیز در خاک ایران بیرون کردند.

وی با بیان اوضاع ایران و عراق در مقطع فتح خرمشهر، به مسائل پس از آن، مخصوصاً اختلافات عملیاتی نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: در جلسات شورای عالی دفاع در این خصوص بحث می‌کردیم و وقتی این مسائل خدمت حضرت امام(ره) گزارش شد، مرا که یک طلبه بودم، به عنوان فرمانده برگزید.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با توصیف اوضاع ارتش و سپاه در آن شرایط و جانفشانی‌های نیروهای بسیج، گفت: وقتی پیروزی سیاسی ایران در سازمان ملل ثبت شد، انحلال ارتش بعث آغاز و در حمله به کویت تسریع شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، زندگی خفت بار صدام در گور مرگ و اعدامش، انحلال ارتش بعث و اعدام فرمانده‌های آن و اوضاع زشت و زننده منافقین به عنوان ستون پنجم در جنگ را نشانه‌هایی از تحقق وعده‌های نصرت دانست و گفت: اشغالگران نظامی کشورها، از فتح دل‌ها چیزی نمی‌دانند.

فرمانده هشت سال دفاع مقدس جایگاه مردم ایران در کشورهای منطقه را یکی از مصادیق برجسته پیروزی واقعی ایران در جنگ دانست و گفت: دوست و دشمن اعتراف می‌کنند که ایرانیان پیروز جنگ هستند.

وی همچنین در پاسخ به بعضی از گلایه‌های رزمندگان نسبت به برخی از مسائل و میدان‌داری جبهه‌ندیده‌ها، گفت: نگران نباشید و مطمئن باشید مردم هوشیار و بیدار ایران دیگر به فریبکاری‌های ظاهرالصلاح‌ها که توخالی ‌‌باشند، توجهی نمی‌کنند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، مردم مظلومیت اهل بیت(ع) در مدینه و کوفه را سرمشق شیعیان دانست و گفت: ناراحت نباشید و به رحمت خداوند امیدوار باشید.

در آغاز این دیدار شش نفر از رزمندگان، آزادگان، جانبازان و خانواده‌های شهدا به بیان دیدگاه‌های خویش پرداختند.

افزودن نظر جدید