عضو مجلس خبرگان در گفت‌وگو با پایگاه خبری-تحلیلی امید:

آمارهای اصولگرایان از میزان محبوبیت‌شان واقعی نیست/ اصلاح‌طلبان ورزیده به میدان می‌آیند

عضو مجلس خبرگان رهبری معتقد است آمارهای اصولگرایان از میزان محبوبیت‌شان واقعی نیست.

آیت‌الله هاشم هاشمی زاده هریسی در گفت‌وگو با پایگاه خبری -تحلیلی امید ،در پاسخ به سوالی درخصوص میزان اعتبار آمارهای ارائه شده از سوی کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری درباره گرایش مردم به آنها، گفت: در انتخابات گذشته آمارهایی از سوی اصلاح طلبان ارائه می شد و اصولگرایان به این آمارها ایراد می گرفتند حالا نمی دانیم که چه طور شده است که خودشان میزان آرایشان را از سه ماه جلوتر اعلام می کنند.
وی ادامه داد: البته به این مساله ایرادی وارد نیست و ارائه آمار از سوی کاندیداها طبیعی است چراکه هر کس می‌خواهد برتری و محبوبیت خود را اثبات کند اما مساله اینجاست که چرا زمانی برای گروهی این مساله ایراد بود اما حالا همان گروه منتقد، خودشان آمار ارائه می کنند. اگر آمار نباید ارائه شود بنابراین نه اصولگرایان و نه اصلاح طلبان هیچ کدام نباید آماری ارائه کنند و شرایط  هر دو جناح باید برابر باشد.
نماینده آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: این آمارها فقط برای این است که بتوانند به رقیب خودی نشان دهند و اگرنه آمار واقعی را مردم پای صندوق های رای تعیین می کنند. زمانی که روش آمارگیری غیرتخصصی باشد، آن آمار صحت ندارد. بنابراین آمارهایی که از سوی جناح ها اعلام می شود چندان معتبر و واقعی نیست.
هاشمی زاده هریسی تصریح کرد: آمارهایی هم که از سوی کاندیداها ارائه می شود، چندان معتبر نیست و ارائه این آمارهای غیر تخصصی مشکلاتی را ایجاد می کند، به گونه ای که حتی برخی مدعی مخدوش بودن انتخابات می شوند.
وی افزود: اصولگرایان هم نگاهی به دوره هشت ساله ریاستشان بیاندازند، بعد بر اساس آن، آمار واقعی را اعلام کنند. مردم در این هشت سال دوران چندان خوشی را نگذرانده‌اند، به گونه ای که فشار اقتصادی سختی به مردم متحمل شد. پس اصولگرایان به راحتی نمی توانند مدعی باشند که رای بالای خواهند داشت.
این روحانی اصلاح طلب تصریح کرد: به نظرم طرفداران آنها نسبت به گذشته ریزش داشته‌اند به گونه‌ای که حتی برخی از بدنه اصولگرایان نیز به دلیل مدیریت ناصحیح دست به انتقاد زدند و  از زیر بار مسئولیت نیز شانه خالی کردند.
نماینده آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری گفت : جناح ها بهتر است، وضعیت کلی و عمومی خود را نگاه کنند و بعد پا به عرصه بگذارند و اینطور نشود که جناحی را تخریب کنند تا برتری خود را اثبات کنند و در نهایت هم نتوانند پیروز انتخابات شود.
هاشم زاده  هرسی در پایان تاکید کرد: اصلاح‌طلبان اکنون در شرایط مساعدی برای حضور قرار دارند البته به شرط آنکه ورزیده و سنجیده وارد میدان شوند و به نظر می رسد که اکنون ورزیدگی لازم را نسبت به گذشته دارند و شرایط نیز به سمتی پیش رفته است که آنها وارد عرصه شوند.

افزودن نظر جدید