آقاتهرانی: احمدی‌نژاد روز اول خوب بود، روز دوم لق زد و روز سوم افتاد

حجت الاسلام "مرتضی آقا تهرانی" شامگاه یکشنبه در مجلس عزایی که به مناسبت ایام سوگواری ماه صفر در کرمان برگزار شد، افزود: باید نشست‌های بصیرتی را بیشتر کنیم تا مردم و بویژه جوانان بدانند که خطر دشمن هست.

به گزارش امید به نقل از ایسنا، وی افزود: زمانی دشمنان ما را به تروریسم، نقض حقوق بشر و خشونت متهم می‌کردند و می‌گفتند، دین موجب جنگ است، اما تشکیل بزرگ‌ترین اجتماع صلح در کربلا همزمان با اربعین حسینی و حضور 25 میلیون مسلمان شیعه از کشورهای مختلف در کنار هم نشان داد، دین موجب وحدت، صلح و امنیت است.

وی ادامه داد: دشمن سعی دارد از طریق ماهواره ها همه ما را در تاریکی خفه کند که باید با بصیرت افزایی به آن اجازه نداد.

دبیرکل جبهه پایداری ابراز کرد: جنگ‌ها در دنیا ناشی از حب نفس و دین اسلام دین صلح و محبت و مودت است و اجتماع بزرگ صلح در کربلا بیانگر این واقعیت است.

حجت الاسلام آقا تهرانی تصریح کرد: خداوند یاریمان کند که راه را خوب انتخاب کنیم و در این مسیر اشتباه نکنیم که عمده این ها از برکت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است.

وی این اجتماع بزرگ را مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان (عج) دانست و خاطرنشان کرد: یکی از مسلّمات ظهور ندای امام عصر (عج) است که خود را با عنوان «الا یا اهل العالم ان جدی الحسین قتلوه عطشانا، بیدار باشید، ای اهل عالم که جد من حسین را تشنه کام کشتند» معرفی و منتسب به امام حسین (ع) می‌کند.

حجت الاسلام آقا تهرانی ادامه داد: در سال های قبل دومین اجتماع در کربلا 13 میلون نفر بود ، سومین اجتماع 11 میلیون نفر در کربلا به وقوع پیوست و همه گفتند که چهارمین اجتماع هم با 10 میلیون نفر تشییع امام راحل بود.

وی خاطرنشان کرد: این اجتماعی که در روز اربعین مشاهده کردید یک اجتماع ملی و یا اجتماع عرب و عجم نبود و آنها شعار جنگ را سر نمی دادند زیرا دین باعث جنگ نمی شود و این اجتماع اجتماع صلح بود و جنگ و دعوا مال نفس است.

آقاتهرانی تاکید کرد: انقلابی را که با خون شهدا به ثمر نشسته ‌است با پیروی از ولایت و حرکت در مسیر ایشان سرپا نگه داریم و مواظب باشیم که بازی نخوریم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: هر چیز با ارزشی بدل دارد و حتی برای عرفان که انسان را به خدا می‌رساند نیز بدل عرفان‌های کاذب را می‌سازند و در مقابل اسلام ناب محمدی (ص) اسلام آمریکایی را طراحی می‌کنند تا به این وسیله آب را گل‌آلود، هوا را مه‌گرفته و جاده را نامعلوم جلوه دهند و خطر را جدی کنند.

حجت الاسلام آقا تهرانی ادامه داد: فتنه مربوط به یک زمان خاص نیست که تمام شود، بلکه همین طور پی در پی می آید.

وی تصریح کرد: در فتنه‌ها ریزش‌ها پیدا می‌شود و گاهی با حضور امام، عده‌ای راه را گم می‌کنند و کسانی که تا دیروز مطیع به نظر می‌آمدند به گمراهی می‌روند.

آقاتهرانی لازمه‌ گرفتار نشدن در فتنه را گوش دادن به پیام ولایت عنوان و خاطرنشان کرد: در کربلا امام حسین (ع) بهترین مبلّغ اسلام بود، اما کوفیانی که آمده بودند، برای شنیدن نیامده بودند و نخواستند، صدای امام را بشنوند.

وی بیان کرد: در فتنه سال 88 گفتند که این آقا رییس مجلس بوده است، این درست، اما رییس مجلس تا زمانی که راه درست را رفت مورد حمایت قرار می گیرد و اگر اشتباه کرد دست از حمایت آن بر می دارند.

وی افزود: در شام و در مجلس یزید عده‌ای برای شنیدن آمده بودند و هنگامی که امام سجاد (ع) با سخنان خود افشاگری کرد، یزید احساس خطر کرد.

وی تصریح کرد: دیدید که در نمازجمعه، رهبر معظم انقلاب در چند دقیقه آمدند و گفتند ای امام زمان (عج)، من کسی را ندارم و تنها یک جسم علیلی دارم و آن را فدای شما می کنم؛ بله آنهایی که گوششان با ولایت بود، هوشیار شدند.

دبیرکل جبهه پایداری افزود: در دوران غیبت ولی عصر (عج)، ولی فقیه حجت است و همه چیز را باید با تراز ولی فقیه بسنجیم همانگونه که مومنان را با میزان علی (ع) می‌سنجند.

حجت الاسلام آقا تهرانی خاطرنشان کرد: کم رهبری به اینها گفت که اگر شکایت دارید از طریق قانون وارد شوید! اما آنها به دفعات بیانیه دادند ، حال چرا آدم باید دنبال این افراد برود، اینها غافلان هستند که می گویند غفلت بد است.

حجت الاسلام آقا تهرانی تصریح کرد: آقای رییس جمهوری روز اول خوب بود، روز دوم لق زد و روز سوم افتاد، همه گفتند شما به آن رای دادید، بله من رای دادم ، اولش خوب بود که ما به او رای دادیم!

وی تصریح کرد: بنی صدر، رجایی، خاتمی، احمدی نژاد و روحانی که بودند؟ من می گویم که باید بر اساس معیار ولایت سنجیده شوند و آنگاه می توانیم بگوییم که بودند.

حجت الاسلام آقا تهرانی تصریح کرد: اگر ابزار دقیق اندازه گیری را در دست داشته باشید اندازه ها را دقیق می دانید، حال شهدا مگر یک مرتبه دارند ، شهیدی داریم که آن در بالا بالا است و شهیدی هم داریم خدایی ناکرده آن اول ها است.
 

افزودن نظر جدید