آذر منصوري: عدم حضور در مجمع عمومی سازمان ملل واگذری فرصت ایران به ترامپ است

قائم مقام حزب اتحاد ملت گفت: حضور در مجمع عمومی سازمان ملل یک فرصت برای جمهوری اسلامی است و عدم حضور یعنی از دست دادن این فرصت و واگذاری این اجلاس به ترامپ و متحدان ضد ایرانیش.

 به گزارش اميدنامه به نقل از ايسنا، آذر منصوری در ارتباط با موضوع سفر رئیس جمهور به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سالیانه سازمان ملل اظهار کرد: این اجلاس یکی از بهترین فرصت‌ها برای کشورها است تا نماینده دولتشان حرف مردم را به جهان بزند و بتوانند با تمرکز بر دیپلماسی هم برنامه های دولت  خود را پیش ببرند و هم از حق ملتهای دیگر دفاع کنند.

وی ادامه داد:‌ در مقابل عدم حضور و غیبت در چنین نشست مهمی بالطبع از دست دادن یک فرصت مهم خواهد بود، این موضوع در مورد کشور ما نیز صدق می‌کند.

این فعال سیاسی گفت: ایران تقریبا هرساله در این نشستها شرکت کرده است و من متعجبم چرا کسانی نگران تحقیر ایران با حضور در این اجلاس هستند. در حالیکه امروز ایران با دست پرمی تواند هم از تریبون این نشست استفاده کند و هم از حضور دیگر کشورها و تعامل با آنها از حق ملت ایران دفاع کند.

منصوری سپس گفت: فرق دولت دوازدهم با دولت دهم و نهم که البته حضورشان در چنین نشست‌هایی برای ایران تحقیرآمیز بود ولی آن موقع معترضین امروز به دولت دوازدهم، به او اعتراضی نداشتند؛ این است که دولت روحانی اجماع جهانی علیه ایران را شکسته است .

وی ادامه داد: پرونده ایران از شورای امنیت خارج شد و این چیزی جز بکارگیری هنر دیپلماسی برای تعامل سازنده با جهان در راستای منافع ملی کشور نیست.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: در واقع این ترامپ و هم پیمانانش هستند که باید نگران حضور در این نشست باشند. دولت آمریکا یک توافق جهانی را زیر پا گذاشته است و با جنگ روانی و با سوء استفاده از این نشست می خواهد با قلدری حرف خود را به کرسی بنشاند.

وی سپس گفت: از این زاویه به اعتقاد من دست رئیس جمهور و تیم دیپلماسی ایران برای دفاع از حق مردم ایران در این نشست از همیشه هم در خصوص برجام و هم موضوعات دیگری که به صلح خاور میانه ارتباط پیدا می کند، پرتر است.

منصوری با بیان اینکه "ترامپ یک سفسطه گر است و تمرکزش بر ایجاد جنگ روانی علیه ایران است" گفت: به نظرم هم رئیس جمهور و هم وزیر خارجه باید در این اجلاس حضور فعال داشته باشند.

وی در پایان گفت: حضور در این اجلاس یک فرصت برای جمهوری اسلامی است و عدم حضور یعنی از دست دادن این فرصت و واگذاری این اجلاس به ترامپ و متحدان ضد ایرانیش.

افزودن نظر جدید