آخرین اخبار از حملات تروریستی به کربلا

پنجشنبه شب به وقت محلی صدای چندین انفجار پی در پی در کربلای معلی که اکنون میزبان میلیون ها زائر است، شنیده شد.

به گزارش امید به نقل از ایرنا،صدای ششمین انفجار نیز در فضای شهر کربلا به گوش رسید.

پیش از این صدای پنج انفجار گزارش شد که یکی از آنها در محدوده کیلومتر 3 جاده کربلا و نجف بود که دود آن در فضای منطقه دیده شد.

منابع عراقی می گویند، این انفجارها در منطقه حرم و مرکز شهر نبوده است؛ در عین حال میلیون ها زائر اربعین با وجود شنیدن صدای انفجارها، خیابان ها را ترک نکرده و ندای لبیک یا حسین سر دادند.

 منابع امنیتی در کربلا اعلام کرده اند که شماری از این انفجارها با خودروهای بمبگذاری شده در محدوده منطقه شرقی شهر کربلا موسوم به دروازه 'طویریج' رخ داده است.

بعد از وقوع این انفجارها، صدای آژیر آمبولانس هایی شنیده شد که از دروازه نجف وارد کربلا شدند. نیروهای امنیتی تدابیر سختگیرانه تری را به اجرا گذاشته اند. هنوز تعداد دقیق کشته و مجروحان این حملات تروریستی مشخص نیست.

ارتباطات تلفنی نیز که در یک هفته اخیر در کربلا وضعیت مناسبی نداشت، از شامگاه پنجشنبه و به دنبال انفجارها مختل شده و به سختی برقرار می شود.

برخی منابع صبح پنجشنبه از تهدید داعش علیه مراسم اربعین خبر داده بودند، به طوری که یکی از مسئولان عتبه حسینی برخی سخت گیری ها در خصوص خبرنگاران را دلیل این امر دانسته بود.

شبکه المیادین نیز در خبری فوری گزارش داد که صدای یک انفجار از منطقه 'الحزام الاخضر' در غرب کربلا شنیده شد.

یک منبع امنیتی نیز به پایگاه 'المدی پرس' عراق گفت که صدای انفجارهایی از شهر کربلا که انتظار می رود به خاطر اصابت خمپاره به حاشیه این شهر باشد، شنیده شد.

همچنین منابع امنیتی عراق اعلام کردند که صدای انفجارهای پنجشنبه شب کربلا ناشی از شلیک دستکم 6 گلوله خمپاره یا مینی کاتیوشا به مناطقی در اطراف شهر کربلا بوده و براساس گزارش ها تاکنون هیچ زائر ایرانی در این حملات صدمه ندیده است.
 

یک منبع امنیتی در این رابطه گفت: حملات پنجشنبه شب در منطقه 'حی النصر' با مینی کاتیوشا صورت گرفته است و تعدادی از زائران بر اثر این حملات مجروح شده اند.

وی افزود: هنوز گزارشی درباره کشته شدن افراد در این حمله نداشته ایم.

«مصطفی قاسمی» مدیر نمایندگی حج و زیارت در عراق نیز  گفت: مطلع شدیم در این حملات چند نفر زخمی شده اند اما تاکنون گزارشی درباره وجود زائران ایرانی در میان زخمی ها به ما نرسیده است.

وی درعین حال افزود: تا ساعاتی دیگر اطلاعات تکمیلی در این زمینه را دریافت و اعلام می کنیم.

قاسمی، احتمال صدمه دیدن ایرانی ها در این حملات را اندک و گفت: عموما در مناطق حاشیه ای کربلا زائری نداریم.
 

برچسب‌ها :

دیدگاه‌ها

ایران باید به همراه زایرین یک لشکر عملیاتی از بسیجیان داوطلب را اعزام میکرد تا داعشیان را سر جایشان بنشانند ,,,به امید آنروز

افزودن نظر جدید