«صد سال تنهایی» را دزدیدند!

«صد سال تنهایی» را دزدیدند!نسخه‌ای از اولین چاپ رمان «صد سال تنهایی» گابریل گارسیا مارکز در نمایشگاه کتاب بوگوتا دزدیده شد.

به گزارش امید به نقل از ایسنا، یکی از اولین نسخه‌های چاپ‌شده رمان معروف «صد سال تنهایی» که به شاهکار ادبی گابریل گارسیا مارکز مشهور است، در نمایشگاه بین‌المللی کتاب بوگوتای کلمبیا به سرقت رفت.
 
این نمایشگاه کتاب که از 22 آوریل تا امروز در حال برگزاری است، یاد و آثار «گابو» نویسنده کلمبیایی برنده نوبل ادبیات را که آوریل سال گذشته درگذشت گرامی داشته است. «آلوارو کاستیلو گرانادا» مالک این کتاب مسروقه است. در صفحه اول این اثر نوشته شده: «به آلوارو کاستیلو، کتاب‌فروش پیر، دوست تو از دیروز تا ابد، گابو.»
 
طرح جلد این نسخه از «صد سال تنهایی» با دیگر نسخه‌ها فرق داشت. روی جلد این اثر قایقی احاطه‌شده توسط گیاهان وحشی تصویر شده است.
 
به گزارش خبرگزاری شینهوا، کاستیلو که کتاب نایابش را برای نمایش به نمایشگاه بوگوتا قرض داده بود، شکایت‌نامه‌ای تنظیم کرد و گفت: این نسخه قابل قیمت‌گذاری نیست و نباید به فروش برسد.
 
«صد سال تنهایی» اولین‌بار در سال 1967 در بوینس‌آیرس به چاپ رسید. مارکز در آن زمان در مکزیک زندگی می‌کرد.
 
گابریل گارسیا مارکز در آوریل سال گذشته میلادی در سن 87 سالگی در بیمارستان شهر مکزیکوسیتی درگذشت. او از بزرگ‌ترین چهره‌های ادبیات اسپانیولی‌زبان و آمریکای لاتین بود که در سال 1982 به جایزه‌ نوبل ادبیات دست یافت. گابو به ‌عنوان پیشتاز سبک «رئالیسم جادویی» شهرت داشت.
 
«صد سال تنهایی» که نمونه‌ بارز رئالیسم جادویی است، معروف‌ترین اثر مارکز محسوب می‌شود. «پاییز پدرسالار»، «عشق سال‌های وبا» و «گزارش یک مرگ» از دیگر کتاب‌های معروف این نویسنده‌ هستند که آثارش تا کنون به بسیاری از زبان‌ها ترجمه شده‌اند.

افزودن نظر جدید