«ایران‌زمین» تعطیل شد

روزنامه‌ی استانی «ایران‌زمین» که یکی از ضمائم روزنامه‌ی «ایران» است، تعطیل شد.

به گزارش امید به نقل از ایسنا سرپرست روزنامه‌ی «ایران»، با تأیید این خبر، درباره‌ی دلیل این تعطیلی، اظهار کرد: سیستم مدیریت روزنامه‌ی محلی ایران‌زمین به شکلی بود که در انتشار اخبار محلی، تأخیر زمانی زیادی داشت و حتی اخبار محلی را با چند روز تأخیر نسبت به دیگر روزنامه‌های محلی منتشر می‌کرد. این موضوع بیشتر وجهه‌ی روزنامه‌ی ایران را تخریب می‌کرد‌. بنابراین از دوماه پیش بحث تعطیلی این روزنامه را مطرح کردیم تا این‌که سرانجام تصمیم به تعطیل کردن آن گرفتیم.

محمدتقی روغنی‌ها ادامه داد: انتشار این روزنامه تا زمانی که مدیریت و ساختار جدیدی برای آن تعریف شود، متوقف خواهد بود و به احتمال زیاد، این روزنامه انتشار خود را از چند هفته‌ی دیگر از سر می‌گیرد.

او با بیان این‌که روزنامه‌ی ایران‌زمین تا کنون چندبار فعالیت خود را متوقف کرده است، اظهار کرد: چندماه پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 92، مدیران روزنامه‌ی ایران تصمیم به راه‌اندازی دوباره‌ی این نشریه‌ی محلی گرفتند و انتشار آن به صورتی بود که برای هر سه استان، یک چهار برگ روزنامه‌ی محلی منتشر می‌شد. قطعا این چهار برگ نمی‌توانست مخاطبان محلی سه استان را اقناع کند و باید در انتشار آن بازنگری می‌شد.

سرپرست روزنامه‌ی ایران تأکید کرد: این ضمیمه به‌صورت صفحات لایی روزنامه‌ی ایران در تمام استان‌های کشور توزیع می‌شد، اما مدیریت آن به شکل منطقی نبود و بیشتر برای کارکردهای سیاسی احیا شده بود.

افزودن نظر جدید