روزنامه اعتماد: روحانی می‌خواهد کابینه را ترمیم کند، اما نه آن‌طور که سیاسیون و مجلس می‌خواهند

روزنامه اعتماد نوشت: واضح است که آقای روحانی از عملکرد تیم خود راضی نیست چراکه اگر بود آنها را به دو گروه «ناامید» و «امیدوار» تقسیم‌بندی نمی‌کرد. اگر کابینه فعلی توانسته بود رییس خود را راضی کند از آنان که «با یک اخم یا یک نامه می‌ترسند»، گلایه نمی‌کرد.

او مي‌خواست پاشنه‌ وركشيده‌ها را دور هم جمع كند اما خروجي كار نشان مي‌دهد كه موفق نشده است. خودش هم خوب مي‌داند كه موفق نبوده و قصد ايجاد تغييرات دارد. اما نه آن تغييراتي كه مورد نظر سياسيون و نمايندگان مجلس است. 

روحاني هنوز هم در مقابل تغيير وزرا مقاومت مي‌كند و در عوض تصميم دارد از اصلاح ساختار دولت آغاز كند. فوريت طرح اصلاح ساختار دولت در مجلس مورد پذيرش قرار نگرفت اما سيدمحمود واعظي، رييس دفتر رييس‌جمهور هفته گذشته در حاشيه جلسه هيات دولت خبر داد و ابراز اميدواري كرد كه با تشكيل وزارتخانه‌هاي بازرگاني، مسكن، صنعت، راه و سازمان جوانان كه مستقل مي‌شود تحولي به وجود آورند. سياست يك و بام دو هواي دولت در مورد عملكرد كابينه ادامه دارد و بايد ديد كه ثمره مقاومت در برابر مطالبه ترميم كابينه براي روحاني چيست؟ تفكيك وزارتخانه‌ها و فرستادن نيروهاي جوان كه خود موضوع قابل بحث ديگري است، به كجا مي‌رسد و موجب بالا رفتن معدل عملكرد كابينه مي‌شود؟

اطلاع از پاسخ اين پرسش‌ها هم به صبر نياز دارد و هم به قول آقاي واعظي به اطلاعات پشت‌پرده كه عجالتا در دسترس كسي قرار ندارد.

افزودن نظر جدید